| Lili767845 a întrebat:

am 14 ani. Sunt slaba, am 1, 57 si 45 de kg. Din cauza ca nu am mai facut sport am facut celulita. Ce sa fac sa scap de ea, adica na, vine vara. Multumesc anticipat happy

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ok,pentru inceput esti slaba la 1, 57 si 45 kg, in plus esti in crestere draguta.Tu vrei o talie sa fi trecuta prin inel? Stai cuminte, mananca sa te saturi la masa, apoi numai face lucruri de genu.E cel mai bine sa astepti pana pe la 17 18 ani, corpul tau inca e in crestere.Nu cumva sa te infometezi, nu cumva sa vrei ceva ceea ce nu ai. Spre exemplu.Si eu mi-am dorit un abdomen plat,un abdomen de invidiat.Dar am inteles ca nu o sa il am niciodata, asta mie felu, Parintii mei sunt mari ca si mine, am ceva burtica, dar nu am slanina si sunci cum au alti.Am masa osoasa mare, doctoru la fel mi-a spus happy Sunt lat in spate, in umeri.Tie daca felu iti e sa fi slaba, parinti tai daca sunt slabi, pai nu o sa te ingrasi deloc>Aveam un coleg in clasa 1 - 8 care in clasa a 5 venea cu o paine de germino si o manca pe toata pe zi.Si neam de se ingrasa.Deci nu sa ingrasat deloc, si acum e la fel slab.Depinde de om. Daca iti e menit sa fi slaba, asa o sa mori.Eu sunt sigur ca asa o sa raman si eu happy iti sta in ADN big grin

| Lili767845 explică (pentru Liviu):

Nu am spus nici macar o secunda ca sunt grasa, sunt constienta ca sunt slaba si nu vreau sa fiu mai slaba sau mai grasa de cum sunt acum, insa am spus ca am celulita si din cauza ca nu fac sport si as vrea sa scap de ea. Si da, sunt sigura ca aia e celulita, chiar daca nu se vede foarte tare.

| pietrean a răspuns:

Nu prea se potrivesc cuvintele"slaba" cu"celulita"!
Daca totusi, cum spui tu, ca ai avea celulita la 14 ani, de ea nu se scapa.
Celulita nu este o grasime simpla, este o retinere de lichide. Tesuturile de colagen sunt sub forma de fagure si sunt umplute cu grasime si lichide.
Cauta pe Google, dupa cuvintele: celulita+este

| Lynna a răspuns:

Buna. Iti recomand sa incepi sa faci sport, si sa ai grija la alimantatie.

| piticelm a răspuns:

Nu prea scapi de celulita.Si chiar am vazut persoane slabe cu celulita, au fundul si picioarele ca ale unei femei de 80 de ani si culmea..isi mai pun si colanti din piele, ca sa iasa in evidenta formele ''bine'' lucrate.Chh..chh

| Andrei9822 a răspuns:

Pai da-mi nr tau! laughing) glumeam si eu. A pai baietilor le plac fetele cu soldurile mai mari, mai pe romaneste un fund bun si picioare bune. Nu slaba.Eu zic sa mai te ingrasi putin cam 50-60 kg. Si celulita oricine o are dar in proporti mai mici.

| Cristinel69 a răspuns:

Jogging in fiecare zi de dimineata sau sala. Sa nu mai mananci dulciuri asa multe [ daca mancai ], mananca la ore fixe. Nu prea mult, dar nici prea putin. Eventual poti merge la doctorul de familie sa-ti prescrie o dieta.

Funda? big grin