| dyana_8161 a întrebat:

Buna am 14 ani si am facut dragoste cu prietenul meu, dar am folosit prezervativul
credeti ca am facut bine ca mi-am inceput viata sexuala asa de repede?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Acum daca ai facut-o nu te mai gandi la trecut si protejeaza-te in continuarewinking

15 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Eu cred ca esti cam mica, unele fete o fac pentru prima oara la 16 ani, altele la 18.

| Corina a răspuns:

Draga Dyana, parerea mea este ca te-ai grabit. Esti inca mica si ai toata viata inainte, deci si timp din belsug pentru relatii sexuale. Probabil a fost o curiozitate pentru tine pe care ai vrut sa ti-o satisfaci cu orice pret. Ai numai grija ca de la o simpla curiozitate s-ar putea sa devina o obisnuinta. Acum ati folosit prezervativul, dar maine, poimaine veti vrea s-o faceti fara si atunci riscul de a ramane insarcinata este mare. Nu cred ca ti-ar surade ideea sa devii mamica asa devreme si sa abandonezi scoala. Cu sinceritate si prietenie!

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Dacă mai aşteptai 4 ani mureai? Acum, în momentul acesta nu este nicio problemă, dar mai curând sau mai târziu vei vedea şi efectele, atât pe plan psihologic cât şi pe plan medical...

| nobody_9468 a răspuns:

Ce rost mai are intrebarea nu stiu...
Problema asta trebuia sa ti-o pui inaintewinking nu acum, cant practic totul este pierduthappy. 14 ani este o vrasta frageda, daca ai incredere in el si chiar il iubesti atat de mult n cat sa faci ce ai facut totul este ok. Tu ar trebui sa stii cel mai bine daca este bine sau nu.Ai grija peviitor sa nu te lasi prea usor, ca dup'aia vei fi catalogata drept "tarfa".

Bafta.{ex'. just. a. tear.}

| paramore a răspuns:

Na, e km devreme dar bine macar ca ai folosit prezervativulwinkingasa sa faci si de acum inainte

| TiinutsS:╳DiiiD a răspuns:

Trebuia sa te intrebi inainte daca e bine sau nu.Acum e cam tarziu.happy Nu, nu prea e bine. Poti contacta boli sau, cine stie, poate nu va veti proteja de fiecare data si peste doua saptamani o sa vedem vreo intrebare de gen "dyana intreaba: Pot ramane insarcinata daca... ". Sper sa nu fie asa.Hai,ai grija de tine si de sanatatea ta!happy Te-am pupat :*:*

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Daca tii la el poate ca nu e prea nasol.

Dar cred ca te-ai grabit, dintr-o simpla curiozitate...

S-ar putea mai tarziu sa-ti para si mai rau.
Mai bine opreste-te, n-o mai face decat peste cativa ani.
Nu vreau s apar comunista... dar crezi ca tu te-ai ales cu ceva bun?
Eu nu cred.
Opreste-te pana nu e prea tarziu. Poate deveni o obisnuinta.

| irina20 a răspuns:

Eu cred ca daca mai asteptai 2-3 ani nu se intampla nimic rau, dimpotriva! Oricum trebuia sa ceri sfaturi inainte, nu dupa. E bine macar ca v-ati protejat...

| PurpleAngel a răspuns:

Nu stiu ce te-ai grabit atatstraight face... esti inca mica... mult prea micastraight face dar acum faptul e consumat.

Bafta si ai grija ca nu cred ca ti-ai dori sa ramai insarcinata la 14 ani.

| Florin_3378 a răspuns:

Zici ca e devreme, lasa ca stiu eu fete care si-au inceput viata sexuala mai repede ca tine dar asta o incepi cand vrei tu parerea mea

| Brotacel a răspuns:

Buna!

Glumesti, nu? :o

Pa, pa.

| madagascar a răspuns:

De ce trebuia la 14 ani, ti-e frica, ca o sa vina sfarsitul lumi si nu mai apuci? la 14 ani esti un copil, nu esti dezvoltata in totalitate, sti ca prietenul tau poate fi denuntat de parinti tai(asta daca afla) pentru ca a intretinut relati sexuale cu un minor, sti ca riscul contractari de boli cu transmitere sexuala e mare daca nu folositi prezervativ, esti pregatita pentru vizite regulate la medicul ginecolog pentru ca din acest moment e cazul, daca vei ramane insarcinata sti ce responsabilitati implica un copil, esti sigura ca partenerul tau nu te va parasi la scurt timp dupa ce s-a culcat cu tine? sunt N intrebari, daca ai raspuns pentru toate poti spune ca esti pregatita, dar eu cred ca habar n-ai, am mai spun si repet sexul nu e o margarina, e mult mai complicat de atat

| Lilik a răspuns:

Ce faceam eu la 14 ani pe vremea asta? hmmm thinking aa da...eram tocilara si invatam ca aveam examenul de capacitatelaughing uite ca s-au schimbat vremurile. eheee

| Roxy_4036 a răspuns:

Da, cerd ca ai inceput cam devreme dar acum nu ai ce sa mai faci, doar sa te protejezi si sa nu o faci cu multi...winking

| alle_7608 a răspuns:

Parerea mea e ca nu trebuia asa de devreme...
te-ai grabit dar asta e eu il cumosc pe alex si stiu
ca nu e genu care sa te lase balta