| Eka7Lyzza a întrebat:

am 14 ani si fumez de o perioada scurta. ce mi se poate intampla? care sunt avantajele si dezavantajele? mulumesc
fundita :*

6 răspunsuri:
| star4all a răspuns:

Nu ai nici-un fel de avantaj. Fumez si eu de 2 ani si ceva, si acum am inceput sa le raresc ca nu-ti fac bine deloc.

Cele mai multe sunt dezavantajele : te poti imbolnavi de plamani, si alte cancere. Ai sa simti ca obosesti mai repede si alte chestii.

Iti dau un sfat : lasa-le acum cat mai poti!

| CatMeadow a răspuns:

Lol avantare sigur nu ai fetita, doar ca crezi u ca esti mare si tare. dezavantaje? mmm multe.boli, banii dati degeaba.dc nu lasi packetu impace si iti cumperi hainewinking...si iarasi boliwinking

| cosmin444 a răspuns:

Nu sunt avantaje in fumat numai dezavantaje foarte mari adica tuberculoza,halena,infertilitatea,cariile,arteroscleroza(care poate duce la infarct miocardic),bronsita,sindromul tabagic care e fatal,emfizem pulmonar, fragilitate imunitara, cancer(Fumatul este o cauza majora de cancer. 30% din toate decesele prin cancer sunt atribuite fumatului), si afectarea vaselor sanguine. sper ca sunt suficiente motive sa te lasi de fumat.

| bubbles_6003 a răspuns:

Nu ai niciun avantaj! Nu o sa ai mai multi iubiti si nici nu o sa fii mai populara daca fumezi. Pur si simplu iti strici plamanii de la varsta asta! SUnt multe dezavantaje.Nu ai nimic de castigat

| sosetutzaaa_3582 a răspuns:

Dezavantajele sunt:1 iti strici rinichii
avantaje:te simti mai bine

| mico0o_6047 a răspuns:

Pai sa incepem:

Avantaje:

1.Nu ai nici un avantaj.

Dezavantaje:

1. Distrugerea plamanilor.

2.Slabirea sistemului imunitar.

3.Innegrirea pieli

4. Dureri grave de cap.

5.Se poate sa fi ocolit de cei din jur care nu suporta fumul

6.Se poate ca uni oameni sa-si faca parere proasta despre tine.

7. Pierdere mare de bani.

Sper ca ti-am fost de ajutor si sper sa vezi cat de rau e sa fumezi si sa te lasi inainte sa fie prea tarziu.
fundita plzz