| 88All4U88 a întrebat:

am 14 ani si nu am prietena, nu ma prea dau la fete, invat, prietenii ma fac tocilar si spun ca sunt fraier ca nu imi fac si eu prietena. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ᵖᵘᶠᶠʸˡᶤᶜᶤᵒᵘˢˢ☠ a răspuns:

Eu zic sa te axezi pe scoala acum.happyIntra la un liceu bun, construieste-ti un viitor si nu-ti asculta colegii care vorbesc in van. Ai timp in liceu sa-ti faci de cap. :p xoxo

4 răspunsuri:
| εʟεпα a răspuns:

Eu zic ca faci foarte bine.Nu trebuie sa iti asculti prietenii pentru ca e clar ca o fac din ciuda.Acuma trebuie sa iti stea capul la scoala pentru ca acum e cea mai importanta faza a clasei a 8-a.cum is si tezele, examenele ceea ce e foarte greu...Iti dai seama si tu daca o sa ai prietena[iubita] o sa iti stea gandul numai la ea., si din cauza ei ai putea sa iti strici viitorul. Gandeste la scoala.sa intri la un liceu bun...si pe mai tarziu ai timp sa te gandesti si la o fata! Baftaa.

| Dianné a răspuns:

Continua sa inveti, e bine ca faci asta, ca vrei sa ajungi cineva in viata. Incearca sa te joci si tu cu baietii din clasa, pe afara, la fotbal, intalniti-va in oras, mergeti la "agatat", poate isi vor schimba parerea despre tine. Incearca sa fii si tu mai masculin, nu ma refer la a fi nesimtit, doar sa capeti putin tupeu, fa cinste cu o bere, sau la o pizza, un hamburger, ceva. Fii tu insuti, iti va reusi.

| nyckol6 a răspuns:

Buna...
ar trebui pentru inceput sa iti schimbi stilul. sa vb mia mult cu fetele...sa iti schimbi freza. daca nu poti sa iti aci o freza funcky fazti macar o creasta ceva de genu. schimbati tinuta vestimentara. fetele adora fetele care se imbracca bine.cel putin eu. eu am 15 ani laughing) deci nu stiu incearca sa te schimbi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te lua dupa acei baieti care te fac tocilar si fraier, pana la urma daca inveti bine o sa ajungi mare in viata plus ca ei sunt fraieri. Bun sa trec la subiect, deci incearca sa socializezi cu niste fete care iti plac, sa fii pregatit, sa iti faci o prietena cand esti pregatit (dar nu intarzia deoarece poti rata sansa), alege fata potrivita si nu in ultimul rand ai incredere in tine.