| iAngel a întrebat:

Credeti ca par mai fraier in fata altora sau ma face sa arat mai stupid pentru ca eu am 17 ani si am avut doar 3 relatii cu fete, pentru ca le-am iubit, multe fete se uita la mine dar eu nu le bag in seama, iar prietenii imi spun esti fraier nu vezi ca se uita la tine? Eu astept o fata perfecta pentru mine, care sa inceapa ea prima conversatiile, eu sunt timid cand vine vorba sa vorbesc cu o fata, ce as putea sa fac sa scap de timiditatea asta

7 răspunsuri:
| Asiryx a răspuns:

Asteapta tu mult si bine happy... pai din cele mai vechi timpuri baiatu actioneaza.si eu am fost timid happy si eu am avut primele relatii cu fete care chiar le-am iubit am fost poate exact ca tine. Poate fata perfecta este si ea timida si asteapta sa o bagi tu in seama tongue. Baga fetele in seama imagineaza-ti ca sunt baieti happy. Lasa dragostea ca ea nu o sa vina acum.Acum te distrezi happy

| Intelligence a răspuns:

Esti de apreciat! fi tu.si nu`i mai lua in seama.sunt doar ciudosi ca`tu iti permiti sa selectezi fetele, nu ca ei.iau care vin ca altfel raman pe sec. Nute impacienta asta e genul tau si mi se pare perfect, nu tra sa scapi de nikio timiditatehee hee e ok asa.Sunt fata, stiu dc o spun`hee hee
Fundica?hee hee

| Mihai2892 a răspuns:

3 relatii la 17 ani ti se par putine? Eu am 19 si sunt abia la a doua laughing I don't want to see

| Ramona1 a răspuns:

Nu pari mai fraier.Important e cat de bine te-ai simtit tu langa o fata, ce ai simtit pentru ea, nu sirul lung care nu se mai termina.

| ganjafarmer1911 a răspuns:

Si eu sunt la fel si iti spun din propria experienta, cea mai mare prostie sa astepti sa te nage o fata in seama ca nu se va intampla, pntr ca fata se gandeste ca daca o sa faca ea primul pas u o sa crezi ca e usuratica asa ca se lasa greu ca u sa alergi dupa ea pntr ca lor le place chestia aia sa se simta dorite. asa ca ia-ti inima in dinti si daca o fata se uita la u si iti zambeste zambestei si u la fel, du-te langea ea si saluto si intreab-o ce face. dupa aceea o sa gasesti subiect de discutie. bafta

| 0ffliner a răspuns:

Eu's baiat sunt mic, dar merge si la minewinking
fetelor le place cum arati tu (cred) dar cinstit NU FI TIMID!
eu de la timiditate si stupid comments am pierdut 3 fete cu forme de 80, 60, 70 intr-un an! BA si sunt in a 7-a! ps nu fi timid du-te la o fata si zii sincer ce crezi (fetele nu-s perfectewinking ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu eşti fraier pentru că ai avut doar trei relaţii,eşti fraier pentru că te interesează ce spun ceilalţi despre asta. Tu te cunoşti, tu ştii ce îţi place şi ce nu şi tu eşti singurul care ştie ce vrea de la viaţă (implicit la fata de lângă tine).Nu trebuie să te arunci cu capul înainte doar aşa ca să fii la modă, să nu te plictiseşti sau doar de dragul de a avea o relaţie.Cine are răbdare şi ştie să aştepte, mai devreme sau mai târziu va fi răsplătit cu ceva pe meritul său.Cum să scapi de timiditate? În primul rând trebuie să ai încredere în tine. O dată ce ai încredere în tine totul vine mai uşor. Chiar dacă greşeşti, e normal. Toţi suntem oameni şi toţi greşim.Stai cu capul sus şi scoate-ţi în evidenţă calităţile. Dacă îţi place o fată nu trebuie să aştepţi să facă ea primul pas pentru că s-ar putea să ţi-o ia altul înainte şi să o pierzi.Nu uita că lucrurile cele mai bune vin în momentele în care te aştepţi cel mai puţin. Fă exact ce simţi şi lasă vorbele celorlalţi să treacă uşor pe lângă tine. Baftă!