| anonim_4396 a întrebat:

am 15 ani si as vrea ca in viitor sa lucrez in criminalisticalove struck dar nu stiu, ce facultate trebuie sa fac? Credeti ca este o meserie grea pentru o fata?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa faci Academia de Politie, unde se intra cu medii mari. Eu nu cred ca exista in lume vreo meserie prea grea pentru o fata. Dar pentru a fi un criminalist bun, trebuie sa fii inteligent si sa studiezi foarte mult.

| gigiro a răspuns:

Academia de politie, si trebuie sa te pregatesti foarte bine.la toate materiile. E o meserie grea, dar fff ffrumoasa.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Draga Selena, ar fi bine ca o fata sa ajunga criminalista...asa femeile pot dovedi cat de echilibrate si inteligente sunt.
Trebuie sa urmezi Academia de Politie.Sunt materii grele si trebuie sa obtii medii foarte mari, pentru ca vin din urma altii cu -ajutoare din spate. Este o lupta acerba pentru obtinerea unui post, deci trebuie sa fii foarte buna in pregatirea ta, sa dovedesti ca poti rezista unei meserii care necesita mult sange rece, inteligenta, perspicacitate, fler, decizii corecte si imediate si multa, multa sanatate fizica si mentala.

| want2bMajestic a răspuns:

Este greu, chiar foarte greu mai ales ca se fac repartitii dupa IQ si mai este ceva. intra doar cei cu bani si pile precum baieti de judecatori avocati politisti etc
eu iti urez succes si sa reusesti

| cosima11 a răspuns:

Buna si tie:*
daca u consideri ca esti in stare sa practici meseria asta inseamna ca ai un caracter foarte bine definit si o inima tare.eu una nu as putea face asa ceva, dar daCA tu te simti in stare, multa bafta.
cat despre facultate nu prea stiu multe.pe mine ma ingrozesc chestiile astea, deci le evit intr-un mod sau altul:p

dar oricare ar fi alegerea ta, bafta :*:*

| KidDo_4008 a răspuns:

La criminalistica trebuie sa stii multa biologie happy
si trebuie sa fi si tare de inima. adica nu e usor pentru o fata sa vada morti si alte grozavii big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Academia de drept de la baneasa