| DarkNight123 a întrebat:

Buna,am 16 ani ma lupt cu acneea de la 13 am incercat foarte multe creme pastile nu au avut nici un efect sau foarte putin acneea incepea sa se retraga dar dupa aparea din nou, ei bine de curand am fost la dermatolog si mi-a recomandat roaccutane 30 de zile o pastila in fiecare zi la aceeasi ora, acum nu stiu ce sa fac am citit pe net despre acest medicament si sunt foarte multe cazuri de suicid si imi este foarte frica si am mai citit ca trebuie sa faci niste analize de sange inainte doamna dermatolog nu mi-a zis asta m-a pus doar sa iau pastilele pur si simplu sa stau departe de soare si ca efectele secundare nu sunt foarte multe doar o sa mi se usuce buzele. ei din ce am citit pe net sunt efecte secundare foarte multe, acum va intreb pe dumneavoastra ce ar trebui sa fac sau daca a folosit cineva acest produs. Funda va rog frumos am nevoie de ajutor!

1 răspuns:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

A folosit o prietena de-a mea.Singura problema pe care a avut-o a fost cea cu buzele, avea niste buze crapate, insa tenul era curat.
E adevart ca exista multe efecte secundare si se manifesta daca iei in cantitati mari roaccutane.Nimeni nu a murit de la produsul asta.Nu trebuie sa depasesti 30 mg in fiecare zi, altfel vor aprea efectele adverse.
Din cate vad dermatologul ti-a recomandat o pastila pe zi, adica 10 mg/zi timp de o luna.Nu-i nimic in neregula, poti sa faci tratamentul cu incredere.