| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si de doi ani si ceva ma tot impac cu fostul meu prieten,dar ne impacam pentru perioade foarte scurte, gen 1-2 sapt maxim, chiar daca undeva pe la inceput am fost impreuna 3 luni. El este cu un an mai mare ca mine. La inceputul relatiei el era cel care tinea la mine si care se implica in relatie cu adevarat..si eu l-am ranit la un moment dat, printr-o despartire brusca si fara motiv si apoi ne-am mai impacat de vreo 11 ori... timp in care a avut grija sa se razbune pe mine cu faze gen : a fost impreuna cu una dintre cele mai bune prietene ale mele,era tot timpul distant, nu ma cauta ..etc etc. Eu cred ca ajunsesem sa tin la el,exact cand nu mai tinea el la mine. Si acum cred ca a intervenit "obisnuinta " de tot vreau sa ma impac cu el, desi acum ii sta gandul numai la sex si eu nu sunt de acord cu asta. Ma rog. Voi ce parere aveti? Ar trebui sa mai incerc a 2000 oara sa il schimb si sa ne impacam..sau sa renunt definitiv la el?

Răspuns Câştigător
| Irena97 a răspuns:

E o aiureala relatia pe care o ai.Stai numai in pauze si stres si reprosuri.
Si ai ajuns sa te obisnuiesti asa si sa ti se para normal, sa-i simti lipsa ca e obisnuinta, cum bine ai zis.
O sa te impaci si a 12-a oara si a 13-a si tot nu vei fi fericita. Deja s-au imputit lucrurile demult.
Cand o sa gaseasca alta cu care sa faca sex oricand te lasa el. Mai bine ai tu un pic de orgoliu si il lasi balta acum.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| VelvetLight a răspuns:

Mai bine lasa-l. Daca si-a pus in ambitie sa se razbune pentru ce i-ai facut nu va fi mai bine nici pe viitor, sunt prea multe rupturi si noduri in relatia voastra si va veti "impiedica" des in ele, nu veti putea fi fericiti. E ca un pahar spart de zeci de ori pe care il tot lipesti pana e numai lipiciul de el si nu iti mai place sa bei din el...Mai bine uita-l si vedeti-va fiecare de drumul lui, e mai bine asa.

| anonim3658 a răspuns:

Daca simti ca te iubeste cu adevarat m-ai dai o sansa si incearca ca tu sa il schimbi in bine si sa incerci sa vb cu el sa ii spui tot ce te deranjeaza...Mult succes!