| anonim_4396 a întrebat:

am 16 ani si ma confrunt cu o mare problema (pentru mine) "caderea parului"...imi cade foarte mult parul cand ma pieptan si cand il spal,,,, am inceput cam acum 2 luni sa folosesc lotiunea regeneranta cu petroleum de la gerovital dar mari schimbari nu se vad… imi vopsesc parul cam o data la 2 3 luni(depinde) si il indrept si cu placa (nu in fiecare zi) ar putea fi si din cauza ca il vopsesc si il indrept? ce as putea sa mai folosesc sa nu mai cada asa? sunt obsedata de parul meu, mereu mi’am dorit sa am un par lung si frumos dar nu am reusit. am firul de par foarte subtire se rupe repede si se si ingrasaa nu pot sa il tin mai mult de 2 zile nespalat arata urat... ce produs as putea sa folosesc sa imi stopeze caderea sa il regenereze si sa ii stimuleze cresterea? astept sfaturi:*:*

Răspuns Câştigător
| janynefeaver a răspuns:

In primul rand, nu te mai vopsi asa des. Vopseste-te o data la 6 luni.
In al doilea rand, foloseste o masca de par regeneratoare inainte de a-ti indrepta parul. Placa arde firul de par. Tu ai parul gras, din moment ce trebuie sa te speli o data la 2 zile, asa ca foloseste balsam si masca regeneratoare pentru par gras si subtire. De asemenea, poti folosi uleiul de ricin pentru regenerarea parului.
Bye-bye