| andreea050 a întrebat:

am 16 ani si sunt insarcinata in luna a8a tatal copilului nu il recunoaste si parintii mei imi spun sa o abandonez in spiat stir cineva cum pot da copilul spre adoptie sau vreo familie care vrea sa adopte un copil

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pacat ca s-a ajuns aici si un copilas nevinovat sa fie aruncat in caminele de copii, pentru ca asta se va intampla!
Desi sunt milioane de familii care vor sa adopte un copil, nu o pot face din cauza sistemului legal, greoi de adoptii, punand copii intai in caminele de copii si ani mai tarziu plasandu-i la familii care-i vor adopta.

Vezi, de aceea era bine sa nu ai sex atat de mica, pentru ca nu ai avut creier sa judeci ce este bine si rau, iar acum te vezi intr-o situatie, din care nu prea ai alternative savatoare.

Din pacate, cum nici tu nu ai putere de decizie, pentru ca esti minora, parintii tai trebuie sa decida atat pentru tine, cat si pentru copilasul tau.

Sper din toata inima ca cineva cu suflet sa adopte acel ingeras din pantecul tau!
Iar tie, sa-ti fei invatatura de minte si sa nu mai repeti greselile, ca sexul nu este interzis minorilor pentru ca-s mai destepti decat adultii, sau nu-s in stare sa faca sex la fel de bine ca adultii, ci din exact motivele in care esti tu azi si nu stii incotro sa o iei.

Iti dau un singur sfat: discuta cu parintii tai si tine-ti bebelusul! Stiu cazuri similare, unde parintii au decis sa tina copilasul fiicei lor si sa-l creasca in familie, din dragoste pentru acel suflet nevinovat. Daca ai inima de mama, discuta cu parintii tai, implora-i sa te ierte, promite-le ca vei asculta deei intotdeauna si roaga-i sa-ti salveze copilasul. Daca este cineva pe acest pamant care poate face ceva pentru copilasul tau, aceia sunt doar parintii tai, pentru ca ei sunt cei care au putere legala sa decida in final, ce se intampla cu acest copilas.

| andreea050 explică (pentru Violleta2022):

Mama mea m-a parasit de cand aveam 6 ani si acum eu stau cu tata si nu ma intelege spune ca imi distrug viitorul...

| Violleta2022 a răspuns (pentru andreea050):

Imi pare rau ca nu ai avut o mama normala, dar asta ar trebui sa te ambitioneze pe tine sa nu-i calci pe umeri si sa faci aceleasi greseli pe care le-a facut ea cu tine!

Bine, dar tu, ce vrei sa faci cu copilasul?
Ai fost violata, sedusa si corupta de baiatul ala? Cati ani are el?
Ce te-a determinat sa faci sex la o varsta atat de mica?
Ti-a promis ceva? te-a folosit sau te-a abuzat?

| andreea050 explică (pentru Violleta2022):

Nu pur si simplu am fost impreuna si imi spunea ca ma iubeste mult si ca nu o sa ma paraseasca niciodata are 22 de ani imi spunea ca isi doreste foarte mult un copil si cand am facut testul si am aflat era foarte fericit... dar de la un moment dat a inceput sa dea in mine sa ma jigneasca sa ma scuipe si nu am renuntat la el pana cand intr-o zi cand ne-am decis sa mergem la mare la munca amandoi sa strangem niste bani pana cand se va naste copilul iar acolo s-a combinat cu o fata a inceput sa dea si acolo in mine ma lasa singura noaptea plangeam nu mancam si nu il interesa si acum spune ca nu e copilul lui
nu am niciun sprijin de la nimeni

| Violleta2022 a răspuns (pentru andreea050):

Daca tatal tau il reclama Politiei, el fiind major, poate sa faca puscarie, pentru ca a corupt, sedus si intretinut relatii sexuale cu un copil sub 15 ani.
Chiar si in situatia asta poti sa-l bagi in puscarie.
Ai gresit cand te-a lovit si nu ai mers la politie.
Poti sa-l actionezi in judecata si sa-i cere pensie pentru copil, daca stii sigur ca este al lui. Cu testul de paternitate facut, dupa ce se naste copilasul, il prinzi imediat si nu mai are incotro decat sa-ti plateasca pentru copilas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand avortul si sa nu mai faci acest popor de ras cu prostia ta.

| andreea050 explică (pentru anonim_4396):

Nu am vrut sa fac avort si nici nu o sa fac vreodata in viata mea... e un suflet care nu are nicio vina de ce sa il omor

| Victor453 a răspuns (pentru anonim_4396):

E prea tirziu pentru avort

| Victor453 a răspuns:

Cum ti-au spus toti, este un pacat sa abandonezi un copil nevinovat. Lasatil mai bime tie, o sa jalesti mult ca la-i parasit, poate nu acum dar mai pe urma precis, o sa-ti fie dor de el, si nu o sa ai posibilitate sa-l intorci, SI ITI DAU UN SFAT ALTA DATA CIND FACI SEX, GINDESTE-TE SI CU CAOUL NU NUMAI CU ORGANUL TAU FEMININ!, DEOARECE PE URMA ALTII AU DE SUFERIT!

| Victor453 a răspuns (pentru Victor453):

CAPUL* iti scriu cu litere mari, ca cine stie, poate esti chioara!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Victor453):

Victoras, fetele/femeile NU au un alt organ cu care gandesc decat capul de pe umeri, doar baietii au doua capete si deoseori il folosesc pe cel de jos, din cauza erectiilor spontane, lucru care la fete nu se intampla.
Ce s-a intamplat cu fata? A fost probabil sedusa de baiat, atrasa de cine stie ce promisuni... are o scuza totusi, este destul de micuta si nu are creierul dezvoltat, neputand discrene ce-i bine de ce-i rau.

| Victor453 a răspuns (pentru Violleta2022):

Inteleg, dar mai exista si prezervative, si daca fata/femeia nu vrea, atunci nici nu este posibil de a o seduce cumva! Si chiar daca gindeste cu capul, atunci macar trebuia sa se gindeasca ca poate sa ramina insarcinata, ce o sa faca cu copilul etc, dar nu numai ca va primi placere de la asta

| Violleta2022 a răspuns (pentru Victor453):

Asta incerc sa aflu, daca a fost sedusa, daca a fost obligata sa faca sex, ce s-a intamplat cu ea...
Cat rpiveste de gandit cu capul, ti-am mai explicat, nu stie, este mult prea micuta, cand s-a intamplat asta avea 15 ani, deci, mult prea mica sa poate discerne ce-i bien sa faca si ce-i rau. Poate a fost ca o joaca pentru ea, gandindu-se ca si cu papusile, ca nu-i nimic rau sa le puna sa se pupe sau sa aiba sex.
DE aceea sunteti sub tutela parinteasca si nu vis epermite sa luati decizii pana la 18 ani, pentru ca creierasul vostru nu este dezvoltat si sunteti ca niste copilasi, care plecati cu primul venit, care va ofera o acadea.

| Victor453 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ca niste papuse)) OK, ai spus corect, catare am observat ca esti inteligenta, dai raspunsuri de folos, destepte pe TPU, si esti activa, de aceea nu te pot contrazice, esti mai mare, stii mai multe)))

| Violleta2022 a răspuns (pentru Victor453):

Mai Victoras, mergi al culcare puiule, ca-i tarziu pentru tine si maine ai scoala!
La mine-i deja Luni dimineata, asa ca, eu sunt schimbul de noapte pe TPU!

| Victor453 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ei si daca la scoala, asta nu ma incurca))
Schimbul de noapte, atunci aveti ajutor))

| gabriela2201 a răspuns:

Daca nu vrei sa il dai nu il da; nicaieri in lume nu o sa_i fie mai bine, in afara de mama lui.

| Anayss a răspuns:

Un copil este intodeauna o bucurie chiar daca vine si in cele mai grele momente ale vietii. Pentru binele tau ti-as sugera sa pastrezi copilul indiferent si sa nu-l abandonezi. Ar trebui sa fi constienta de asta. Ti-ai pus vreodata intrebarea cum ar fi daca peste cativa ani si-ar intreba familia adoptiva unde este mama lui sau si mai rau. Sa afle de unul singur ca mama sa l-a parasit. Nu-ti lasa copilul din pricina unui imbecil care nu isi doreste copilul cu totusi ca ar trebui sa-si asume faptele ca doar nu ai facut copilul de una singura, nu? EU ZIC SA TE MAI GANDESTI.BAFTA!