| WayhaughtK a întrebat:

Buna!
Am 16 ani si vreau sa mai cresc. Am 1.68 si nu am mai crescut de 2 ani. Daca ma intind cateva minute pe zi si fac sarituri in inaltime, ma va ajuta sa cresc?
Vreau sa ajung la 1.75

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce cresterea ta in inaltime s-a oprit de circa 2 ani, inseamna ca din punct de vedere genetic cresterea ta in inaltime s-a definitivat fiind conforma cu informatia transmisa genetic de catre parintii tai prin cromozomii aflati in ADN-ul tau. Sportu te poate ajuta in mentinerea vietii sanatoase dar NU poate influenta dezvoltarea si/sau sa contribuie la modificarea inaltimii cuiva. Multa sanatate!

| miolina a răspuns:

Baschet.

| aurgrigor8 a răspuns:

Sportul te poate ajuta