| aNqWtSa a întrebat:

Am 17 ani si am ciclu de la 10 ani jumate, dar nici pana acum nu mi s-a reglat imi vine cam odata la 2 luni.Am fost la medic si mi-a zis ca nu e nimic grav ca asa se intampla.Intrebarea mea este daca nu am ciclu regulat voi putea avea copii cand va veni vremea?
Pentru ca am auzit ca fetele care au probleme cu ciclu nu pot avea copii.
Va rog mul fetelor spuneti-mi si mie daca stiti.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RockLover94 a răspuns:

HeyhappySi eu am acveeasi problemahappyam 16 ani si imi vine cam o data la 2 luni.Am fost la medic si am facut ecografie de unde a iesit ca am sindromul SOPV, chisturi pe ovare.Iau medicamente de aproape 2 ani si va trebui sa le iau de acum incolo.Cu timpul cred ca se micsoreaza chisturile si vei putea avea copii, mie asa mi s-a spus la doctor.Cred ca mai bine sti-ai face si tu o ecografie si du-te si consulta un endocrinolog, e cel mai simplu, eu acolo am fost.Acum sunt bine, dar sunt bine datorita medicamentelor pe care le iau zilnic.Succes si daca mai ai vreo nelamurire, poti sa ma intrebi, poate ajungi la un raspuns final.

2 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Mmthinking Depinde.Adica s`ar putea sa se reguleze in timp,daca mai astepti...happy.Eu nu am auzit de asta.hee heeSi eu una cred ca nu e musai sa fie asa, puteai sa intrebi asta doctorul la care ai fost, sigur te lamureawhistling
B`byehappy

| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Este posibil să nu poți să faci. Asta poți afla doar făcând o ecografie care va fi citită de un doctor ginecolog foarte bun.
Este posibil să fie ceva.
Verișoara mea a avut aceeași poveste și a făcut o ecografie și i-a spus că are chisturi pe ovare. Acum urmează un tratament și va urma încă o ecografie după o perioadă de timp.
Totul se va rezolva. Nu te îngrijora. Du-te și fă de grabă o ecografie pentru liniștea dar și sănătatea ta.

Succes!
Sper că te-am ajutat!
Numai bine!