| Andreea_5577 a întrebat:

Am 17 ani si el 18.
As vrea sa ma despart de prietenul meu si nu stiu cum sa fac chiar daca il iubesc si ma iubeste si ne intelegem bine, chiar daca am luptat sa fim imp. El nu e din acelasi oras cu mine. Stiti ma doare cand ii vad toate crizele de gelozie. Sa va povestesc.ieri el a avut de facut un atestat, si l`am lasat sa invete, si dupa o ora si ceva el m-a sunat de 3 ori, telu era in camera la mine pe vibratii si n`am auzit deoarece eu eram la baie, si cand sa ii raspund a inchis, m-a sunat din nou i-am explicat i-am zis ca eram la baie si ca n`am auzit telu. Si el imi zice da ce faci asa ironichappy? Si mi-a inchis. Eu i-am dat mesaje si i-am explicat care e treaba si el face la mine: Umbla tu cu prostii. Si i-am zis nu umblu sunt cuminte mai. Niciodata nu i-am dat motive de gelozie, a venit caldura acum eu trebuie sa umblu in tricouri si pant 3 sferturi si la scoala la fel sa nu cumva sa am o bluza decoltata. Eu pana acum am zis ca hai ca las de la mine ca il iubesc nu stiu ce.
El de multe ori mi-a zis ca am sa il las din cauza ca ii gelos, si eu i-am zis ca n`am sa te las. Nu trebuia sa spun asta. Eu nu ies nicaieri macar la o plimbare, la scoala nici la magazin nu ma duc, in pauze ma suna, nu ma duc la bunici, nu vorbesc pe net cu nimeni ca zice ca combin cu cineva, la toti colegii ignore, ca cica ce`mi trebuie? Doar fete am in lista. Sa nu cumva sa ma duc la scoala eleganta sa nu se uite careva la mine.La el totul e bine e asa bun si respectos si fata de mine si de parintii mei. daca nu ar fi gelozia asta extrema ar fi totul bine. Eu nu mai pot, tot spun ca daca ma desp de el o sa sufar dar pana la urma cat o sa sufar asta e...viata merge inainte! Stiti apelez la voi pentru ca nnu vreau sa spun ce am pe suflet prietenilor, ca prietenii in ziua de azi rad si iti intorc spatele.
Niste sfaturi va rog.

Funda:*

3 răspunsuri:
| emiitzzy a răspuns:

Danmi id tau si sa te ajut mai bine:*:*big hug doamne cumpoti suporta asa ceva:O:Ostraight face da ce esti u carpa altuia scuza-ma de expresie dar este rpea de tot lasa-mi id pe privat sau emiitzzy i id meu si vb pe mess si iti zic eu ce sa-i spui tototot
ca asta-i bataie de joc si nu o meriti!

| shtephie a răspuns:

Este f posesiv si gelos! Cele mai mari defecte intr-o relatie. Desparte-te de el! Asta nu e iubire. Trebuie sa te imbraci cum vrei, cum simti tu, nu cu ce iti zice el. Si daca esti intr-o relatie, asta nu ins ca nu mai trebuie sa iesi cu colegii la un film ceva.
DESPARTE-TE de el! Nu crede in promisiuni desarte!

| Andreea_5577 explică:

Nu pot sa-ti dau id meul, pentru ca are parola de la mess, si o sa vada, si nu pot sa vorbim acolo. Spune`mi aici.