| anonim_4396 a întrebat:

am 18 ani si nu obisnuiesc sa pun intrebari aici, dar chiar am nevoie de o parere. Eu am fost 3 ani i cu un baiat, fara a ajunge sa fac sex cu el ptc nici nu am simtit ca sunt pregatita si nici nu simteam ca relatia are un viitor. De aproximativ 3 luni sunt cu un alt baiat. Tin mult la el si el la mine. De multe ori cand ne sarutam imi spune ca vrea sa faca dragoste cu mine. Eu i-am spus ca sunt virgina(el nu e) si ca nu ma simt pregatita sa fac acest pas, iar el mi-a spus ca nu ma va presa si ca ma intelege. Mi-a spus ca ma va astepta, dar tot continua sa imi spuna ca ma vrea si ca isi doreste foarte mult sa fac acest pas cu el cand voi fi pregatita. Eu totusi imi fac griji. "Daca va astepta pana voi ceda si ma va parasi dupa aceea?" El a avut relatii sexuale, dar fara sa existe sentimente si mi-a spus ca nu i-a placut si ca si-a dorit sa vada cum e cand intr-adevar iubesti persoana de langa tine. Imi este frica sa nu fie vorba doar de o curiozitate si atat. Voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nimeni nu va fi in stare sa-ti dea un raspuns la o astfel de intrebare. Probabil doar o clarvazatoare sau o ghicitoare insa astfel de persoane nu am intalnit pe site. Intr-un caz cum este cel altau, totul depinde in principal de calitatea umana a persoanei respective, de comportamentul lui, de convingerile sale dar mai ales de firea sa inascuta. Este destul de suspecta repetarea obsesiva a dorintei sale de a intretine contacte sexuale cu tine, din moment ce stie/cunoaste dorinta/hotararea ta si mai ales ca a admis inca de la inceput ca va ramane cu tine si va astepta atat timp cat va fi necesar si nu te va presa in privinta a sexului. Se zice ca "de ce ti-e frica nu scapi" si de asemenea si faptul ca "lupul isi schimba parul dar nu si naravul" asta cu referire la "fidelitatea" de care a dat dovada pana in prezent. Incearca sa fii/sa ramai circumspecta dar mai ales rationala. Noroc si sanatate!

| Biu009 a răspuns:

Nu fii naiva, sa nu ii cazi in plasa. Baiatul mai are antecedente cu fete pentru care nu avea sentimente, sa nu crezi ca acum ca te-a intalnit pe tine s-a schimbat dintr-o data. Asteapta pana cand esti pregatita si sigura pe tine. Mai tine-l cateva luni si o sa vezi ca nu o sa reziste.