| Hfjivdubn a întrebat:

Bună, am aproape 14 ani și sunt într-o relație cu un tip de o lună jumătate, dar mi-aș dori puțin mai mult de la el, la stilul ca nu m-ar deranja dacă mi-ar pune mâna pe sâni sau pe fund într-un mod finuț, nu ca ultimul disperat, dar el e cuminte și își ține mâinile acasă. Și asta e de apreciat deoarece i-am spus de la început ca vreau să rămân virgină până devin majoră și că nu vreau sa se ajungă la altceva. Însă îmi doresc sa mă atingă deoarece mă excit și îmi place. Înainte de el am mai fost cu un băiat care punea mâna pe mine foarte agresiv și pervers, dar îmi era rușine sa îi spun că mă deranjează, însă i-am dat de înțeles, dar nu s-a oprit așa că am pus punct. Ideea e ca iubitul meu știe povestea și cred ca nu vrea să mă supere. Vreau niște sfaturi, cum să îl fac să mă atingă. Vă rog să nu mă judecați căci asa sunt mare parte din copiii de vârsta mea.

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

E simplu, comunicare. Îi spui ce vrei. Altfel nu ai cum, că nu citește în stele ce vrei, mai ales după povestea cu fostul' și faptul că totuși ai 14 ani...
El câți ani are apropo?

| Hfjivdubn explică (pentru zurick):

E mai mare ca mine cu un an și 11 luni
Deci aproape 16, dar sunt prima fată cu care se săruta

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Am trecut prin aproape același lucru când eram mică laughing)) prietenu tău e speriat să nu-l vezi și pe el la fel ca pe cel dinainte. îi poți lua tu mâna finuț când vă sărutați să i-o muți un pic spre zona aceea, atunci va înțelege că ești de acord să te atingă și că nu te deranjează

| Hfjivdubn explică (pentru Adry05):

Da, dar ma simt ciudat, deoarece nu stiu daca el vrea sa ma atingă. Sunt prima fata cu care se sărută așa că nu știu ce să zic

| Catrice a răspuns:

În ritmul asta rămai virgina max 2 ani.

| Hfjivdubn explică (pentru Catrice):

Ba nu, eu decid când voi fii pregatită pentru asta.

| Goete a răspuns:

Nu ma mai lasa sa iti scriu, a aparut un mesaj ca pentru a evita spamul nu mai pot pana maine sad

| isemilia a răspuns:

Pai de ce nu ii zici? E foarte dragut din partea lui ca nu face nimic (si normal, insa si de apreciat), probabil crede ca tu nu vrei asta, din moment ce e si poveste cu fostul, dar si dorinta ta sa ramai virgina. Zii ce vrei, ca nu o face nimeni in locul tau.

| Hfjivdubn explică (pentru isemilia):

O persoană care merită toată aprecierea, mulțumesc, dar nu îi voi spune, deoarece îmi este rușine sa îi spun

| gogugogugogu a răspuns:

Ar trebui sa pui in balanta tot ceea ce vrei si apoi sa te gandesti si la el: vrei sa ramai virgina inca 4 ani dar, in acelasi timp, vrei de pe acum sa te atinga in unele locuri. Aceste atingeri creeaza excitatie involuntar, asa e creat corpul uman, daca ramaneti singuri undeva si incep sarutarile/mangaierile/atingerile atunci apare excitatia si...tu vrei sa-l trimiti cu erectia acasa? Cu ce va ajuta doar atat?

| BumiWolfie15 a răspuns:

Da. Ce să mai zicem? Da, așa sunt și așa vor rămâne gravide și se vor umple orfelinatele.

| BumiWolfie15 a răspuns:

Măcar mă-ta știe de asta? Spune-i și ei! Sunt convinsă că va fi mândră de ce a crescut.