| sansaxstark a întrebat:

Buna!
Am avut media generală 8.83 in clasa a8a,deoarece pe primul semestru nu prea am învățat din cauza prietenilor,dar din semestru doi am început să îmi ridic mediile.
Dar nu a fost destul,mediile din semestrul întâi au tras foarte mult in jos.
Nu prea mă pricep la matematică, dar in rest nu prea mai am probleme la alte materii.
Credeți că pot obține o medie mai mare in liceu de exemplu 9.50?
Vreau sa merg la Științe Sociale
,deoarece nu mai am matematica care să mă tragă în jos.
La română am avut media 9, la istorie 10, la franceză 9, la engleza 10, geografie 9.
Si cam in materiile astea constă acest profil.
Credeți că am șanse să am o medie mare in liceu?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă înveți pentru tine, ca să știi, să înțelegi, nu pentru note, da.

| Andreeush a răspuns:

Dacă înveți bineînțeles că poți să ai medie mare.

| Antopuff a răspuns:

Daca ai ambitie, da.

| sansaxstark explică (pentru Antopuff):

Păi am.
Sper să reușesc.

| Antopuff a răspuns (pentru sansaxstark):

Daca ti-ai propus asta si chiar iti doresti cu adevarat nu are de ce sa nu iti reuseasca.