| tania_3947 a întrebat:

Am cateva probleme. De cateva zile simt ca ma ingras din ce in ce mai mult. Mananc putin dar totusi ma simt plinutsa. Am 14 ani, 45 kg si am inaltimea 1.46 m. Nu cred ca am o greutate mare, dar am burta de care vreau sa scap. Ce pot face sa scap de ea cam in 2 saptamani.
app nu prea pot face sport ca e iarna si nu mananc dulciuri ca stiu ca alea ingrasa.
DAU fundita! :* :p

4 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

Cica esti inalta si ai 1. 46 \happy
rolling on the floor tu vrei sa fi anorexica?
numai manca paine, prajeli, sucuri si nu combina carbohidratii cu proteinele de ex ( carne+cartofi, branza+cartofi, carne+orez) etc

| Deny93 a răspuns:

Poi dupa parerea mea nu cred ca esti plinuta:*...insa poti sa incerci sa faci niste abdomene pe zi:*:*... sper ca te-am ajutat:X:X

| ALEXANDRA_7471 a răspuns:

1. 46 inalta? straight face
In fine, este numai buna greutatea, nu-ti fa griji, burta nu o baga in seama (pe durata iernii este important sa mananci sanatos) si oricum, vei fi imbracata gros, nu se va vedea burta.
Ea si vei-ti de treaba si mananca bine.
sau daca tot nu vrei sa fcai sport ca este iarna, fa ceva curatenie prin casa si f-ti timp si de invatat. o sa dai jos si de la efort, si de la strestongue
copiii.oh go on

| sourbiscuiT a răspuns:

Salut! Eu stiu ca pentru a scapa de burta in primul rand nu trebuie sa mananci mai tarziu de 7-8 si ai putea face un fel de exercitiu: faci in fiecare seara 4 abdomede foarte incet si apoi faci o pauza.Repeti chestia asta de 10-15 ori in timp ce vei simti cum se incalzeste abdomenul.Noroc!