| upsidupsi a întrebat:

Buna, am cerut transferul la un liceu, dar nu mai erau locuri, in schimb directorul a spus ca o sa ceara suplimentarea locurilor la ISJ. Mai am si o recomandare de la medicul de familie care sugereaza sa merg la alt liceu pentru ca cel la care sunt acum imi da atacuri de panica. Care sunt sansele sa fie aprobata cererea de suplimentare pe baza motivului de mai sus?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aproape sigur ca o sa fie aprobata cererea de transfer, avand in vedere recomandarea medicala.

| upsidupsi explică (pentru Ioandelasal):

Asa speram si eu pana am citit art. 225 unde spunea ca unul dintre cazurile speciale in care ISJ aproba cererile, e atunci cand elevul are o recomandare de la Directia de Sanatate Publica, care nu are nicio legatura cu medicul de familie

| Violleta2022 a răspuns:

Sanse minime.