| Paulvasile10 a întrebat:

Buna,am cunoscut acum vreo luna o fata cu care inca vorbesc,ea este din botosani,eu din Ploiesti, iar ea avea "un iubit", tot din Ploiesti(era de fapt un baiat care isi batea joc de ea cu tot si despre asta vreau sa va zic)...si am inceput sa discut cu acest baiat si ma tot jignea,ma facea gras,urat, ma mintea ca e din aceeasi scoala din care tocmai plecasem eu, ca in gimnaziu facuse la o scoala care are numai liceu...si el nu avea poze cu el pe facebook,doar poze cu fete luate de pe net,apoi am inceput sa primesc diverse screenuri dintr-un grup pe facebook in care se folosea de pozele unui prieten,si logic,nu era el,ci doar le fura,acel baiat de la care lua pozele nu avea nimic impotriva atat timp cat nu injura lumea sau ceva,dar mie unul nu mi s-a parut normala chestia asta,si am intrat pe acel grup,cu alt cont si am inceput sa le zic la toti ca e cont fake, apoi m-a blocat(cred ca stia ca m-am prins ca minte). Intrebarea mea este, ce as putea sa ii fac acestui baiat sa inceteze sa mai foloseasca poze care nu sunt ale lui? daca as vorbi cu cineva politist as putea sa rezolv chestia asta?

5 răspunsuri:
| Iuliana2018 a răspuns:

Tu faci asta pentru ca tii la tipa sau din ce motiv? (trebuie sa te enerveze dintr-o anumita cauza )

| Paulvasile10 explică (pentru Iuliana2018):

Din mai multe motive, da, tin si la tipa aia, dar nu e normal sa furi pozele cuiva si sa i le folosesti

| Calatorul123 a răspuns:

Tot ce poti face este sa dai report la poza, pe motiv ca e o poza de a ta daca e, sau ca e cont fake.

| OanaMri a răspuns:

Dai report ..invita-ti prietenii sa-i dea si ei report pe motiv ca e cont fake si iti fura identitatea..ar fi mai util daca mai multi prieteni ar da report acelui cont. big grin

| Paulvasile10 explică (pentru OanaMri):

S-a incercat chestia asta, nu vor aia de la fb sa stearga contul, pe motiv ca nu incalca nimic... faza e ca el si-a sters pozele de la profil, cronologie coperta, etc. pune doar intr-un grup pozele alea si ma enerveaza