| Ikutza a întrebat:

Am doua prietene, dar trebuie sa aleg una dintre ele, deoarece elese urasc una pe alta.Insa nu stiu pe care sa o aleg. Una este mai linistita si foarte darnica. Iar a doua este la fel ca mine, ii plac aventurile.Cu ambele ma simt bine impreuna, dar acum vine anul scolar si trebuie sa aleg una din ele, deoarece daca voi incerca sa pastrez prietenia cu ambele le voi pierde.

5 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

De ce trebuie sa alegi? Daca tu te simti bine cu ambele, nu e nevoie sa faci nicio alegere.Eu cred ca oricum vei regreta decizia luata.Pur si simplu,vorbeste cu fiecare dintre ele si fa-le sa inteleaga ca nu e bine sa te puna pe tina in mijlocul certurilor si ca e foarte urat ca acum esti in ipostaza de a alege.
De ce le vei pierde daca pastrezi prietenia? Sincer, acestea sunt doar certuri copilaresti peste care veti trece odata cu cu varsta. Daca ele te pun sa alegi, gandeste-te ca esti folosita (fiind vazuta doar ca o modalitate de a "face in ciuda").

Răspuns utilizator avertizat
| Dina a răspuns:

Mai bine le-ai lasa pe ambele pentru o vreme, sa inteleaga cit de mult tii la ele...si lor nici nu le pasa...sa inteleaga ca au gresit, poate asa v-or gasi o limba comuna.

| Alyku a răspuns:

Eu in locu tau asa-i aleageo pe cea darnica m-ar ajuta cand am nevoie iar de cealata care e la tine (ei mie nu-mi place copile fac ce faci si tu si e enervant uneori sau se inbraca la fel )

| MyNameIsWTF a răspuns:

Daca chiar nu poti sa le impaci, ai putea sa o alegi pe cea cu care ai mai multe in comun [cea careia ii plac aventurle la fel ca tine] pentru ca daca o alegi pe cealalta la un moment dat te vei plictisi de ea si vei vrea sa te intorci la cealalta dar cealalta ar refuza sa mai fiti prietene!

Sper ca te-am ajutat! Byewave