| ewrcbj34 a întrebat:

Am făcut de curând 14 ani si mi se pare ca sunt cam mica (adica nimeni nu ma crede că ii zic ca am 14 ani), am 155 cm inaltime si 44 kg. Cum as putea sa mai ma dezvolt? M am inscris si la cursuri de înot iar peste putin timp am sa incep. Credeti ca asta ma va ajuta.
Mai vreau sa mentionez ca ma avut o primă perioadă de creștere la 12 ani jumate in care am crescut vreo 10-15 cm.
Si eu semăn mai mult cu tatăl meu si tatăl meu nu este foarte înalt, adică are 165 cm inaltime ceea ce ar însemna că eu nu am sa depășesc inaltime mea actuală...
Va rog ajutati -ma cu niste sfaturi!

1 răspuns:
| DeeaRoxana a răspuns:

E foarte posibil că bazinul să te ajute, nu doar că te lungește mai mult dar probabil sa te lățești în umeri, să îți schimbi postura, asta daca o să-l practici ceva vreme nu doar o luna, doua...
Nu te aștepta ca bazinul să te inalte foarte mult sau să ajungi la 170 dar dacă te ți de el mai poți fură vreo 5 cm, plus daca mai crești puțin până la 16 ani, când fetele se opresc, eu zic că e bine laughing
Sau nu?