| Arsen0 a întrebat:

Buna. Am incercat sa fac ceea ce mi-ati zis. Adica sa nu mai ascult muzica depresiva. dar nu pot sa incetez. simt ca totul nu mai conteaza. pana si parintii imi spun ca sunt un ratat. acum ma urasc. singurul lucru la care ma gandesc e sinuciderea. nu mai pot. eu cred ca asta e varianta cea mai buna. Nu stiu. Voi ce ziceti

Răspuns Câştigător
| FilipSorin a răspuns:

Sfatul meu este ca Dumnezeu salvează.
Vorbește cu Dumnezeu tot ce ai pe suflet, vorbește cu El si cerei sa te ajute, doar fa asta si o sa te ajute foarte mult, cere i tot ce ai nevoie si El o sa iti dea, fa asta doar, iti garantez doar
Merita foarte mult si El te poate ajuta mult.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbești cu un veteran al depresiei. Am ani grei de când am probleme majore. Vrei părerea mea? Dacă sinuciderea ar fi 100 sigura, merita! Problema e că nu este și e posibil doar sa ți triplezi suferința. Gândește te doar că te poți arunca de la etaj și să nu mori dar sa faci fractura de coloana. Adică pa viața! Mai merita?

| AdioTPU a răspuns:

"Sinuciderea e o soluție permanenta la o problema temporara" - Phil Donahue

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Dumnezeu exista! Dacă te sinucizi AJUNGI IN IAD! Doamne ferește de asta!
Nu te mai gândi la asa ceva.