| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor... ce inseamna bad directsound driver. Please install proper drivers or select another device in cofiguration. Asta e mesaj de eroare la winamp si sus scrie nullsoft directsound output v2.64(d) error am incercat sa instalez programul si nimic..am dezinstalat si instalat winampul si tot nimic si nu am sunet la intreg pc-ul chiar nu stiu ce sa mai fac am urmat cativa pasi de pe net dar nimic nu a functionat

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa de sunet nu este instalata bine.
Intra aici:
http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi driverele pentru tot ce ai in computer. Care-s cu galben nu le ai instalate. Care-s cu verde ale tale sunt vechi si le poti instala pe cele noi care se afla acolo.
Daca nu apar inseamna ca sunt instalate bine.
Daca nu functioneaza s-ar putea sa fie dusa.

| katy27k a răspuns (pentru Salontanul):

Mersi dar am rezolvat problema nu stiu cum sau de la ce era dadusem sa se stearga intrebarea dar nu s-a sters asa ca scuze ca ti-am irosit timpul...big grin

| Salontanul a răspuns (pentru katy27k):

Nu-i bai. Pentru viitor ai un mod mai eficient de a instala driverele in computer.

| katy27k a răspuns (pentru Salontanul):

Da mersiwinking

| Salontanul a răspuns (pentru katy27k):

Si eu multumesc pentru funda si "Sarbatori fericite!".

| katy27k a răspuns (pentru Salontanul):

La fel si tie :*