| hzal46 a întrebat:

Bună! Am nevoie de ajutorul vostru. Sâmbăta aceasta m-a invitat un baiat în oraș. Eu sunt sigura ca mama nu o sa ma lase chiar dacă ma rog de ea 3 ore, ma gândeam sa-i spun ca ies cu 3 prietene in oraș și o sa-i explic și care va fi traseul pe care il voi face pana în oraș, nu stiu cum sa o conving sa ma lase afara pentru ca chiar imi doresc sa ies. Pe o parte sunt sigura ca voi ieși dar pe o alta parte s-ar putea sa nu ma lase nici măcar cu fetele! Stiu ca nu este corect sa o mint dar vreau sa ies cu el. Cum o pot convinge pe mama sa aibă încredere în mine și sa ma lase?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Spune-i că ieși cu prietenele dacă e așa absurdă

| Andreeush a răspuns:

Ce vârstă ai?

| UnDiavol a răspuns:

Spune-i unde ieși mamei tale nu sti de cine dai pe stradă și de ieși ia lângă tine un spray ceva nu ieși așa oarbă direct

| hzal46 explică (pentru UnDiavol):

O sa I spun unde ies și o sa fiu punctuala oricum voi ieși după amiaza nu cred ca este ceva rău în asta nu?

| UnDiavol a răspuns (pentru hzal46):

Nu nu ai înțeles happy

Nu are treabă sa fi punctual și sa fi sinceră cu mama ta voi doua trebuie sava înțelegeți crezi ca dacă o minți rezolvi ceva?

Nu nu rezolvi nimic nu sti de ce animla dai pe strada și atunci o sa dai de probleme reale și nimeni nu o sa știe unde ieșit ce ai pățit

Nu te încăpățâna cu mama ta tu și mama ta ar trebuie sava înțelegeți de minune dara o data ce o minți crezi ca va mai avea încredere in tine? Pai vezi normla ca nu are încredere in tine dacă o minți

Dar dacă nu o minți și îi demonstrezi poa sa aiba încredere in tine cu Adevărată iar atunci nimeni nu are de suferi toată lumea este in siguranța iar mama ta va putea sa aiba încredere in tine iar tu vei putea iese afară cu prietenele tale

| UnDiavol a răspuns (pentru hzal46):

Nu știu de unde sa știu eu dacă este ceva rău sau ceva bun pentru tine dacă ieși la Amiaza afara ia spray lângă tine tu chiar nu-ți iei nicio măsura de siguranța sa ieși așa afara ai grija ia măcar spray plângă tine