| SweetyNuta a întrebat:

am nevoie de ceva statusuri noi...Cine ma poate ajuta?

Fundita happy

Răspuns Câştigător
| Adela50 a răspuns:

Întotdeauna fetele au gândit cu inima, dar cum baietii nu au reusit sa treaca de forme... fetele s-au hotarât sa nu treaca dincolo de portofel!

Sunt inofensiva day dreaming dar gandul meu e criminal devil laughing

P0rnesk la drum razand sh 0bsedata de`un gand, vesnic luptand, n`ai s` ma vezi aband0nand.

Incerc s` schimb faptuu` ca traiesc in jegul cel0r din jur.

Qm ar fi daca` am ghicii` ziua`n care v0m murii`?

Sh`ar fi m0tive 1000 s` plangi, dar c r0st ar avea? happy"

Sntem 0amenii ce nu` vor s` stie cum s` nu` mai fie c0pii! love struck

De`0 parte a usii` se aud niste batai, ea venise sa-l straga`n bratele ei, de cealalta parte a usii` totusi el era. avea lacrimi in 0chi dar tot nu` raspundea. s pare ca drag0ste nu` mai era...sad"

Q mult machiaj p fata tot n`ai s` poti s` te ascunzi. daca` m`auzi acolo unde esti incearca sa`mi raspunzi time out

Nuu` ma intereseaza c crezi tuu` despre mine, cu sau` fara parerea ta viata mea va fi aceiasi, t agitsi degeaba sincer.

"Intr`0 zi sh trandifiruu` me0 va scapa d ultimuu` spiN!

"Ai invins? C0ntinua! Ai pierdut? C0ntinua!

Ai m0tive s` traiesti, are cine s` te iubeasca. familie, prieteni sh`0 fata care t asteapta acasa smug

Fie ca`am plans sau am zambit, mereuu` am fost d nedespartsit! love struck

Stii`, ca visez, nu` ma 0presk din mers! Stii` ca j0nglez cu visele mele`n al me0 univers!

M`am schimbat sh pot visa acum.nuu` mai vreauu` s` cer! V0i 0btsine oricum! love struck

• Si sub apa acum pot respira...Acum pot respira Niciodata nu m-am simtit mai bine...yeah!

• Mai simt si-acum parfumul tau Vocea ta, ochii tai raman in gandul meu Oricat de mult as incerca... Nu pot uita! broken heart•"

E o fata frumoasa ...Cu`n zambet larg mereu pe ea! love struck"

"La inceput chiar am luat-o in gluma... Dar cine-i langa tine acum si-ti spune: " Noapte buna!?

"> `. Regreti? Regreta! Pt ca acum e prea tarziu am plecat si n. o sa mai vin. tu plangi. mie`mi vine sa rad. e neplacut. dar gandeste`te ca a fost invers in trecut."

Sunt extrem de simpla si extrem de clara... dar pot fi si extrem de calma si extrem de vulgara:X

7 răspunsuri:
| Adela50 a răspuns:

Desi` par cuminte` imi place` indecent`! cA Eva Kentt`. n`am niCiun Sentimentt`!winking"

.`Cand` Mada` intra`n pAro0senii Se pUne` Pe Ea` o0 Lumina`. iSi caUta ViCtimaa`love struck.` o0 facE ca Si o0` feLina!love struck

? || MäDü` nu uiTa. sh iarTa greUhappy... SenTimenTeLe nu Se sterG rapiD din SufletuL meu!tongue? =x?"

.`aTaTeA` mOtive mi-ai dAt` sa Te lAsS`! cAnd lAcrimi AmAre imi curgeAu Pe` ObrAz`. E vinA tA`. ca mi-am pierduT increderea`!"

vreau s plang pentru`. noi sa imi cer iertare` oh go on`. in fata ta am fost un copil si` ma doare.oh go on`.:-xx!

|| Si noi stim c-a trecut mult timp. va trece inca pe-atât presimt... Dar nu-i nimic...oh go on. ||?"

Formeaza` Numarul` meu` Ori De cate ori vrei Sa` vorbim`. Cheama`ma Sh o sa vin`!winking

Deja iubirea`i demodata` Baietii vor asa` deodata. Parem 0 prada` prea usoara! fetelor` Sa nu cedati din prima seara!"

Te cred pe Cuvant cand te aud. Spunand` ca nici Nu sunt Sfanta. ..asa e.` da` ce Sa faC. asta`i firea. doar nu credeai ca in Viata Te inseala doar privireatongue"

DaCa` ai impresia` ca totul` va Dura La nesfarsit`. Bun venit in Realitatea` cruda`happy. Gandesti gresit`!"

|| v-am trezit atentia`. sau inca` nu vaTzi venit in fire`.` continuati` sa fiti Fraierii`love struck. pentru` cA o0` faceti bine`love struck. =x

|| Stii` ca Viata` e ca zarul.`! se rostogoleste.`! Cine e mai prost`. aLa` se Parleste.` =x "

Cand iti intorci privirea spre el, te luminezi de bucurie!"

Regret mereu cand ne certam doar din prostii, caci suntem amandoi ironici si plini de orgolii! Ca. s tulburata, toata ziua. s rece ca un vant.Insa,seara ma linistesc, adormind cu chipul tau in gand.""

Poate n.am aratat ce simt, imi pare rau.Nu mai conteaza, oricum in ultima vreme toate visele se fac scrum, a fost un episod frumos, asa. i zis si tu, insa prezentu. i cam dureros, nu poti spune NU.""

Mama` ce copila`. Ce tupeu`. C ochi c picioare :O love struck Te.am bagat` in pat` si-apoi la reanimare happy Buzele MeLe` Ochii mei deschisi i-am lasat`. Pt. mine baby ai cazut in pacat :-xX DeLiCiOuS`. day dreaming!"

Sentimentul nu dispare ca vacanta de vara. Uneori e mai nociv ca fumul tras dintr-o tigara. :-X""

| Adela50 a răspuns:

A claxonat o masina beton, se grabeste papusa, I se aud tocurile, se deschide usa Vorbeste ceva, se-apleaca sa urce`n masina. Dupa care dispare usor se pierde`n limuzina:-x"

Da asta este viata mea, este si buna si rea, dar e mai buna fara tine în ea!love struck

Si cad pe nisip. Timpul nu înseamna nimic. Am toataa vara sa ma ridic!:-x

Inainte sa plec, am suflat aburi peste imaginea ta si am scris cu degetu pe oglinda: DISPARI!

Candva am tipat si am sarit in sus de fericire! smug

aud vorbe` parsive despre mine`. si continua barfaa`. da cand vorba ajunge la mne.ishi cere scuze tarfaa`!love struck"

Si de dimineata! cine apare cu flori la usaa?love struck Si`ti spune mereu. Iarta`ma papusaa!love struck

Imi aduc aminte. Cat de mult ma iubeaa!love struck Cand spuneaa: Fratee! Nu pot traii fara eaa!love struck

Fetele aU inceput sa faca ce vor!love struck totul e show.`!love struck Sii baietii vor din nou`!love struck

Si acasa a ei 0o stiu de fata cuminte’ k’ joaca binee teatru si pe aman2 ii minte’!

la bisericim`roG pentru tne.Sa`Ti dEa dumNeZeu ce mi-ai daT TU miewinking. ca La cate a vazuT ca-mi FaCi. o sa`Ti dea muLTe sa tragiwinking!"

Uite cum e: Dragostea inseamnaa dureree! Cand unu`l o da si celalalt o cere!sad

stii. n'Ai decat sa vorbesti singuraalaughing. imi gasesti atatea defecte! retinee.sunt printesa lui si asta e toot ce conteaza!love struck"

Si` cand lumeaa` se vA daramaa` va ramane eAA`!love struck

Sunt mereu in miscare, si nu mi-o ardeti la stilul ascuns, ca n-ati fost voi niciodata asa sus.`!batting eyelashes"

Acum esoul spune asa:"Chiar daca ai puterea sa ascunzi" ti`e dor de EA!love struck"

• Spuneai ca totu. i trecator si a doua zi vezi Doamne, va. ntâlneati întâmplator`:-x

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi, dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi :-)

Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine. happy

? Tot ce`ai auzit de mine stii ca nu`i adevarat.batting eyelashesHai lasa`ma pe mine sa-ti arat cum sunt de fapt.; x ]?

E o diva si-asta toata lumea-o stie, Din pozele de pe hi5 unde ea scrie, Ca e barfita pentru ca e talentata, Cand o barfim noi ea e cea mai castigata love struck.""

| Daniella13 a răspuns:

Statusuri "noi" nu cred ca sunt. Poate ce stiu eu. o fi nou pentru tine, statusurile is tot astea de ani de zile.

am pasit,
am alergat,
am sarit,
am zburat,
direct de pe pamant,
ca sa plutesc spre tine.

Soare nu e, nimic nu e, am ramas eu cu mine...

Singur si gol eu joc un rol, ma prefac ca mi-e bine.

N-ai sa intelegi cat imi e de greu, nu esti in locul meu
Stiu ca tu esti cel mai frumos lucru
Pe care-l vroiam si mi s-a intamplat

Sunt fericit, si ma simt bineeee, sensul vietii l-am descoperit intalnidu-te pe tine.

pentru ca in reviste
se cauta
fete si corp
de invidiat
minte de adugatbig grin

Prea repede am crescut, prea repede am pierdut,
Ani in care dormi putin dar iubesti si razi din plin...

Eu sunt actorul filmului regizat de mine
In care eu decid ce e rau si ce e bine

incerc sa gandesc,
Ce oare imi mai lipseste,
Dar n-are rost sa-mi pierd timpul si stiu,
Orice femeie greseste.

Fie ca esti slab sau puternic uneori simiti nevoia de a te sprijini pe bratul unui prieten si e bine de stiut ca acel prieten este langa tine si nu te tradeaza.

Poate vrei să`mi fi prieten și nu știi cum s-o iei
Îți recomand să iei lecții de la prietenii mei.

Am ranit persoane dragi, poate asta mie firea
Ma uit in ochii mei in poze si imi intorc privirea.

Aşa e cu prietenii, dacă nu ai prea mulți
Te simți singur în viata, și pe restul-i uiți.

Cand sunt fetele cu mine, Uit de toate si mi. e bine

Si-mi zic, as vrea sa-ti spun ceva:"Da, nu e vina ta, tot ce se intampla e sortit sa fie asa!"

Ne certam si parca nu mai terminam
Cu motiv sau fara ne place sa ne stresam
Ne spunem cuvinte pe care le regretam
Iar la final ne sarutam si ne-mpacam

Si-mi trece prin cap un fin adevar si minciuna, ea, eu, el, tu, noi si o viata impreuna.

| simooo a răspuns:

# Nu sunt dezaxat; de vina e axa pamantului, care e stramba.
# S-a nascut copilul lui Irinel si Monica. Cine spunea ca mama prostilor e mereu gravida s-a inselatht!
# Zambeste, maine s-ar putea sa fii stirb.
# Prea multi oameni mici au orgolii mari.
# Esti intr-o camera cu un leu, un crocodil si un manelist, ai un pistol si doua gloante... Ce faci? Tragi in manelist de doua ori.
# Femeile sunt ca locurile de parcare: cele bune sunt ocupate, iar cele libere sunt pentru handicapati.
# Nu lucrez in weekend si in zilele care se termina cu " i ".
# Ultima ştire din Irak: كأننا عشرون مستحيل في اللّد ، والرملة ، والجليل هنا. على صدوركم ، باقون كالجدار وفي حلوقكم ، كقطعة الزجاج ، كالصبّار وفي عيونكم ، زوبعة من نار. هنا. على صدوركم ، باقون كالجدار نجوع. نعرى. نتحدى. ننشد الأشعار ونملأ الشوار ...nici mie nu imi vine sa cred ce s-a intamplat' straight face
# Voi radeti de mine ca sunt diferit, eu rad de voi ca suntei toti la fel.
# Cel ce poate zambi cand lucrurile merg foarte prost s-a gandit deja pe cine sa dea vina.

| NiiyA a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa iti pui ceva la status nimanui nu o sa ii pese scrie ceva scurt si distractiv de ex VACANTA PLACUTA happy nu trebuie sa scrii alte chestii pompoase fiindca is lol
o fata si-o pus la statu 'Sunt iubiitica orcarui baiat nimeni pe nici unul nu mi l-a luat' ce sa inteleaga lumea din asta.iti pun eu ce intelege lumea, lumea intelege ca aia ii o fata usoara.Asa ca mai bine spui Buna sau salut prieteni sau VACANTA PLACUTA.

| IntoxicatED a răspuns:

Http://absurd.ro/statusuri-funny.html
gasesti tot ce iti trebuie aici:D

Recomand:
[daca urasti manelele] : manelisti = specie cu mari probleme la glanda sudoripara, care sufera grav intreaga lor viata de grandomanie cronica. Se intalnesc cam peste tot (ca si insectele), iar secretia lor denumita sugestiv "manele" produce o toxina ce afecteaza grav aparatul auditiv

Romania e frumoasa.pacat ca e locuita.

Dus/a cu pluta...revin pe conducta

Copil tembel - pierdut borcan zacusca.

Loading 99%

Buna, sunt un virus romanesc, dar din cauza tehnologiei sarace din tara mea nu sunt in stare sa-i fac nimic calculatorului tau. Te rog, fii dragut, sterge un fisier de-al tau si pretinde ca esti speriat…

Gasesti acolo mai multe;)

| madussa06 a răspuns:

In lume exista multi prosti, tocmai m`ai ajutat sa realizez asta tongue