| DianaSweetSel a întrebat:

Am nevoie de multe statusuri. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| alllexa a răspuns:

1. • Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •

2. • Facem tot ce stim si nu ne oprim • Traim viata din plin • Facem ce stim

3. Ia o stilca, papusa, te rog serveste-te. Stiu ca nu bei dar obisnuieste-te, Cu viata de noapte, hai treci la fapte Noi toti bem, tu nu bei, pai nu se poate.

4. • Esti locu-n care intotdeauna m-am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •

5. Roata s-a intors asa cum se intoarce mereu. Acum pentru mine-i simplu pentru tine mai greu. Rupi o poza cu mine in care ironic zambesc. Nici o lege nu poate sa ma lege ca nu te mai iubesc.

6. M-au privit mu*stii cu dispret, lipsa de respect dar le-am bagat ****-n inima, ca sa le raman in suflet!

7. E ea, dar e schimbată. trage dintr.o ţigară insetată, stă cocoşată de frig şi se uită la tot, se uită peste tot, dar nu se mai regăseşte in nimic.

8. • De ce a trebuit să crestem, nu stii.parcă mai frumos era la stadiul de copii.

9. • Aşa e în viaţă, ştii, pe toate le plăteşti!

10. Aşa, doar pentru cã m-am sãturat de persoane ca tine.

11. • Îmbrăcat in zâmbete aproape orice om e fals

12. • Îmi este dor de băiatul ce.mi plăcea să.l alint, dar acum sărut alte buze ce mă mint.

13. Si poate înca te simt, înca ma simti, înca te vreau, înca ma vrei, Desi de mult nu mai formam "noi doi".; x

14. Ai fost jignită, umilită, ai luat palmă după palmă; dar sufletul tău e mai curat ca o coală albă.

15. Ochii care nu se vãd. Se uitã peste noapte?!

16. Viata'i doar un drum spre moarte...

17. Imi duci doru la mine sa stii ca-i pustiu vizoruvreau sa te imbratisez din nou sa imi luminezi decoru!

18. Pace pentru oameni ce ma asculta-n continuare Pentru fratemiu de acasa, pentru zïlele cu soare!

19. Dar las ca-i bine am muzica ce ma alinta.Si dau rec la microfon pentru cei ce vor s-o simta!

20. Hai! manutsele sus` guritsa mare... sunt aici` sa ma pis` pe voi d0amnelor, tarfe barfit0are!

21. Nuu` m` lasi sa-ti arat cine sunt, haide spune`mi tuu` chiar t` crezi un sfant? Prietenii`tsi spun s` ma lasi k sunt 0 tarfa. Hai pha, m` pis p` tine daca` asculti orice barfa! ***"

22. Poti` sa` fii` cat` vrei` de` fitoasa`. in` fata mea` ramai` o` mucoasa` Poti` sa` fii` tu` ori` si` cine`..ca` nu` dau` un ` ban` pe` tine`...`!"

23. Nu mai baga texte d`astea. Uita`te putin la mn..Stiu k te doare cand ma privesti din departare. Uite ce`ai pierdut..si acum te pup de ramas bun!

24. Pe zi ce trece..Tot mai bine`mi merge; x

25. Poate nu sunt la fel de buna k ea..sau nu stiu sa fac ce face ea.dar ce fac EU stii doar TU.ce face EA..stie tot ORASU.

26. Pot` sa zambesC daca vrei. dar tu sa ` NU`TSI faci` ideei. nu esti un prints din povesti singur nu poti sa iubesti

27. hai` sa` ierTamm` ca am `uitat` sa ne `iubim ` cu adevarat`. sa ne prefacem ca NU stim ca maine iar la fel o sa gresim

28. ne ` privim` temat0ri` ca am ajuns prea us0r in iubire` doi` visatori. NU am crezut ca e normal sa ajungem si noi la final!

29. ieri` aveam ` asa mult timp` sa-ti cer iubire fara sa-ti dau nimic la schimb`. azi t0tul e prea tarziu NU mai pot sa-ti v0rbesC sau sa-ti scriu`

30. vreau` sa alung` durerea din sufletul tau stins. vreau sa simt caldura ta`. in lumea nebuna ia`ma de mana. doar o clipa sa te am

31. zambetul` dulce` lacrimi aduce`.

32. t0tul` e ametsi0r. greul` e acum usor. durerea nu mai exista. NU mai sunt trista. e muuulttt mai bine asa

33. treC ore. si ore. de cand totul` imi pare` un vis. de cand dragostea ta m`a atins

34. mi-am spus`. de `mii d ori doar iubirea te invatsa` sa zbori. dar aripile mele s`au frant mult prea devreme. sentimente confuze nu stiam ce sa cred. poate atunci visam 0mu` perfect

35. Imi repr0sai k iti stauu` p` cap, k nu` t` las s` traiesti, vroiai s` fii` liber q ai tai, vroiai s` crezi ca nu` iubesti, k nu` depinzi d` nimeni, k n`ai nev0ie d` `ajut0r, k daca` reuseai in d0i simtseai k ramai dat0rj

36. Ce-i drept nu înţelegi, NU! O sa te doară tare.Nu eşti bun în atac, dă-i drumul dracu-n apărare!

37. Poti sa fii cum vrei sa fii doar sa nu uiti de unde vii, sa iti amintesti de fiecare data ce-ai vrut sa devii!

38. In ochii` ei t` uiti mereuu`, desi nu` vezi cat ii este in fiecare zi d` greuu`! Dar ea lupta! Micutsa sh c0rupta, ink` d` acum, c0pilaria ei este scrum.

39. - > @ || BagabOntii` nu mOr niciodata` " asta e o vorba adevarata` || @ < -

40. "---> ¦Si n-am sa fiu altcineva...doar pentru placerea ta!

41. - > @ || Ai grij` d` tine" i`a spus ea cand a plecat;-s || @ < -

42. - > @ || Nuu` vrei s` pleci, ramai la usa plangand, usa asta pentru tine e inchisa demult || @ < -

43. - > @ || Ash vrea s` te strig, s` te chem inapoi, dar stiu` k e prea tarziuu` || @ < -

44. - > @ || Ec0ul tau iti spune asa : Chiar daca ai putere sa asCunzi ti`e inca dor de ea || @ < -

45. - > @ || You know you love me, I know you care. || @ < -

46. - > @ || Adi0. Dar te iubesc || @ < -

47. Sa taci cand vorbesc eu`! nu`mi place sa minti cand mint si eu`. nu`mi place sa`mi zici PA`! nu stiai`? ‘ asta` e replica mea!

48. Oriunde... Oricum...Ti`o dau in bot! Doar pentru simplu` fapt ca POT!

49. E` treaba` mea pe cNe` iubesc`!`E treaba mea cu cnE` vorbesc` `! `Crede-ma` nu ma intereseaza `! Ce vrei sa-mi spui`. nu prea` Conteaza

50. Sper k ai fost destul d` apt, destul d` destept k s` intelegi k daca` pleci nimeni nu te mai asteapta inapoi `!

51. 0 poveste d iubire, despre d0i indrag0stitsi, durer0asa amintirea, n`auu fost deloc fericiti. S`auu certat, s`auu impakt, pan` cand s`auu despartsit, ea a trisat mereuu dar nici el n`a fost prea cinstit`!

52. La fel cum a fost odata doar 0 j0aca, acum 0 iei in serios, nu vrei s-o mai pierzi vreodata`!

53. 0 parte din vna am si eu, dar cat te-am iubit stie doar D`zeuu`!

54. Nuu pot s`int0rk clipele inapoi, nu 0 s` mai fiuu cum am fost amandoi `!

55. __Sunt fata De pus in Rama......nu ca Orice panorama...
56. de fiecaRee daTaa cand fumam deLiraam

57. tee bAt de iti pun numeLee in fatSa pRenumeLui

58. "_` ai pierdut tot pe pr0stia ta ` nu regret nimic ca n`am ce regreta _ _"

59. Nu-i doar 0 poza din album Iti spun e 0 doza mare de parfum""

60. "Si tu poti fi ranit de catre o fata nu uita ca si baieti plang cate0data. Arata`i ca o iubesti nu fi prosth ` puneti si tu o data inima aia in folos "

61. Stti e` usor e sa `zambesti` • Knd ai incredere`n ceea ce esti` •" "

62. Prefathee` ca ejthi pruOasta`! Prefate ca nu iti ` pasa`! Orcum lummea nu` vede decat` ca esti frumUoasaa`!"

63. "` Zambeste chiar daca ai sa cazi `. Chiar daca soarele apune si azi! "

64. Uita tot ce`a pierdut, tot ce`a vrut, tot ce n`a avut... uita timpul ce`a trecut... orice sfarsit acum. pentru ea e un nou inceput.; x"

65.Acumm ar trebui` sa stii mai cllar ce vrei`! El are de pieduth Tu esti 0k`!

66.Ai f0ost vagab0nt sh ai pierdut tot c` era mai frumos. Acum ramai q c` ai, 0o curva care sare din pl in pl`!

67.N`am venit s` te mint p` tine, in primul rand m` reprezint p` mine.N`am id0li intre semeni, 0ameni q care tu vrei s` semeni. Daca` tu nu esti k tine, atunci ramai un nimeni

68.D` 0bicei t` duci in cluburi d` n0apte.Crezi k masina ta m` da p` spate? Parfumul greu pluteste in aer, aceste e p0rtret r0b0t d` fraier

69..Estio fata cuminte doar p` verticala.Knd stai p` 0riz0ntala esti doar o tarfa! Diferentsa dintre mine sh tine e k e0o n`am sange d tarfa`n mine

70..Si`0o sa-ti iei na`na k fraiera. Dar pan` atunci ii faci p` fraieri sa`si rupa inima.Masini lux0ase, bijuterii frumoasa, seri intre g0lani sh binentseles multi bani 71.0o sa te`njure, 0o s` te bata, 0o s` ia dr0guri n0n`st0p, 0o s` te`nsele, 0o s` jigneaska. Insa tu iarta`l d` tot orice s`ar intampla, el p` tine t`iubeste.Tu esti fetita lui sh fara tine`nebuneste :

72."Nu esti decat o marioneta si-ti dai impresii.esti "vedeta" ma faci sa rad esti chiar penibil dar tu te crezi "irezistibil"phbbbbt"

73."Nu faci nimik.Ai impresia k te astept.dar de fapt ma indepartez incet, incet. Te uiti atent.Ma privesti cu regret.Asupra mea nu vei mai avea niciun efect!winking"

74.""Intr'o zi ne vom vedea.si in privirea mea vei fi doar un strain.vei stii ca nu mai sunt a ta"devil"

75."Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii.tu mereu crezi ca pun botu'.hai c'o faci pe idiotullaughing)"

76.ea nu renunta atunci cand problemele sunt multe.ea nu crede in zvonuri.stie cum esti.te place pentru caracter nu pentru ceea ce faci":X"

77."o privire a fost de'ajuns sa simt ca ma inseli.acum in ochii tai se vede clar ca disperi. vrei s'o ascunzi.dar ochii te dau de gol.e greu sa minti cand joci prost pe'acelasi rol"batting eyelashesdevilphbbbbt"

78."Cine te iubeste. te cauta, Cine te vrea.iti spune, Cui ii este dor de tine. te suna, Cine nu. NU. e simplu!

79.-●Am ganduri interzise, dar imi sunt permise nu mai sunt cum eram, acum zambesc, atunci plangeam`●

80. #-Incepi sa'mi spui:"S'a terminat!", sh acum regreti ca ai plecat.

81. #Esti doar un tanar actor plin de talente, excelezi la capitolul lipsa de sentimente. happy

82.Pt tine e doar una! Qm pentru Soare perechea lui e Lunaa`!

83.-Si te doare când vezi că nu`mi pasă, şi îţi zic mereu: nu mai contează, hai lasăoh go on
84. #N`ai cum sa te joci cu viata mea.cineva inaintea ta era expert in asa ceva

85. #0 mintseai, ii spuneai vorbe dulci, ea te ierta, ai crezut ca va merge, dar paharuu` se umplea

86.-Sunth gatha sa traiesc` 0 altha viata`. sunt gatha` sa afishez javrel0r` 0 altha fata` oh go on

87. #♥ SI pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata.

88.-Orice Barbat care se respecta are in Dreapta lui o BRUNETA! love struck

89.-Ai` Avut`o De Mult! AcoOm` n`o mai Ai.Ai` iNcErCaT s`O InlOcuIesTi` N`ai PutUt.PentrU` K`o IubeSti!

90.Baietii Din Strada`. Toti Vor Sa Puna Mana.Dar Eo Sunt Doar A Lui`. Si Voi Fi Intotdeauna`! love struck

91.-Shtiu` ca ma placi`.Da` nu mi-ai spus`.Si eu` the plac`.Da` nu`i de ajuns love struck

92.-Nu Ma Crezi In Stare? Nicio Problema.Nu Ma Cred Nici Eu.Dar Fereshthe`The De Ziua In Care`O Sa Prind Thupeu! love struck

93. #D`abia astept ziua`n care vei veni, plangand la mine spunandu`mi: Iarta-ma! Iar Eu iti voi spune : Sa te ierte Ea. Tu pentru mine ai fost doar o Eroare Pa!
94.startotul trece. asa se spune.dar nimic nu trece fara sa lase urme sad!"

95. "Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor Am incercat dar nu te pot uita asa usor. Mor incet.simt cum totul ma doboara Hai sa o luam de la inceput, suferinta sa dispara.

96. "Sa Te intorc| |napo| n’am Sa Te rog…Ma| Bn Sufar Sh Plang O V|ata-nTreaGa sH Blestem k De tot Praful Sa sE aleaga

97.Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza."!

98.Si o sa fie bine chiar daca mai avem probleme. iti spun stai linistit ca multe vin si trec chiar daca raman semne. orice semn se vindeca dupa o vreme! [love struck]

99.As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc.

100. as vrea sa pot sa-ti spun cat de mult te iubesc; x as fi vrut ca niciodata sa nu te ranesc

4 răspunsuri:
| akaleesh20 a răspuns:

"Acum omor muste... Bazzai?"
"Pot sterge 99% din frumusetea fostei tale iubite cu "doar" un pachet intreg de servetelehappy"

Astea doua mi se par cele mai amuzantehappy

| XtremePWN a răspuns:

Cauta niste citate din Biblie si scrie-le.

| Blalala a răspuns:

Statusuri despre cE?
Dragoste:»" Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine… "

»" Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui… "

»" Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL! "

»" Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit! "

»" Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi! "

»" Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc… "

»" Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti "

»" Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE! "

»"O simpla Aventura trece in doua luni… O dragostea la prima vedere trece in 2 ani, O iubire iti schimba total viata "

»" Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani "

»" Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti! "

»" Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving… "
triste[sad]:Am Invatat Ca Dureaza ani Sa Castigi incredere
Si Ca Doar In Cateva secunde poti sa o Pierzi... "A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!"Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca s-a intamplat!"Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici…
amuzante:Ca tine gasesc si in RECYCLE BIN...Ca mine nu gasesti nici pe GOOGLE"In padurea cu alune aveau casa 2 pitici..Vine Cioaka si le spune daca Elodia e aici."E bine sa lasi bautura. dar nu e bine sa uiti unde ai lasat-o!"Bate si ti se va deschide... proces penal!

fundita?big grinhappy