| AleBoc a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi. Sunt la liceu, profil filologie, si nu stiu inca ce facultate sa urmez. Mi-as dori ca in viitor sa fac ceea ce imi place. In prezent, confectionez bijuterii dar nici cu scoala nu stau foarte rau, ba chiar am medii peste 9, 5, materia mea preferata fiind istoria. Ce facultati as putea urma?

2 răspunsuri:
| frostxtq a răspuns:

Facultatea de Litere sau de Istorie happy. Depinde ce iti place si in ce oras vrei sa faci facultatea.

| Smile112 a răspuns:

Daca iti place istoria poti merge la o facultate de istorie. De asemenea poti merge si la politie, drept, psihologie, litere...