| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am nevoie de o părere. Urmează sa fac un an de relație cu iubitul meu luna asta și ne-am zis amândoi parte din cadou (ma rog, el la mine s-a prins ce e asa ca mi-a zis și el). Problema e următoarea, eu i-am luat lui ceva ce știam ca își dorește de mult timp și tot bătea apropouri și am vrut sa-i fac o surpriza speciala cu ceva ce știam ca l-ar bucura enorm.El mie din ce mi-a zis (și s-a și jurat) ca parte din cadou nu va fi nimic din ce știa el ca îmi doresc și i-am zis aproape mereu ca îmi doresc mult asta. In schimb mi-a zis el ca vrea sa ne ia tricouri personalizate la amândoi cu echipa de fotbal pe care o susținem și nu pot sa zic ca nu îmi place și ideea lui doar ca e ceva ce mai mult îl bucura pe el decât pe mine.(mi-a și spus ca el oricum și-ar fi luat tricou doar ca asa putem avea amandoi). El mai are de luat ceva și valoarea pe care mi-a zis ca o sa o mai dea pe cadou se învârte în jurul prețului a ceea ce vreau eu doar ca a zis destul de clar ca nu o sa-mi ia acel lucru și nu vreau sa-mi fac speranțe false și nu va gândiți ca ce vreau e de o suma colosala.E ceva personalizat la 150 lei (pe când acel tricoul costa 94 lei). Am rămas puțin dezamăgită când mi-a zis ce are de gând sa-mi ia ca parte din cadou pentru ca nu pare momentan ca își da interesul la fel de mult cum o fac eu..Acum sper ca într-un final sa îmi ofere și ce stie ca îmi doresc.Voi ce credeți? Sunt eu paranoica și exagerez și am pretenții sau își da si el interesul?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Prietenul tau este in tipul barbatului care face cadouri de ziua sotiei de genul "i-am cumparat un aspirator" ca si asa e mult praf prin casa happy gumesc

in orice caz nu e rea deloc ideea lui, pentru ca amandoi aveti hobburi si pasiuni comune referitor la acea echipa de fotbal
chiar daca tie ti se pare ca nu iti ia ceea ce iti doresti tu, si el stie ce ti-ai dori (parca asa reiese de mai sus), nu este un gest total badaran, ai sa vezi in ultimile randuri, explic de ce!

poate nu stii aici pe TPU o fata s-a plans ca iubitul ei de ziua ei de nastere (probabil 30 de ani sau usor mai putin) a zis ca iubitul ei i-a dat cadou doar o felicitare! happy
acel topic a fost motiv de disputa intre noi userii, a iesit cu scantei intre noi, ne-am batut, ne-am jignit, ne-am blocat unii pe altii ca fiecare avea idei diferite fata de acea speta

eu zic ca este ok si cadoul pe care il vrea iubitul tau pentru voi, de ce? pentru ca este vorba despre ziua voastra aniversara, (si nu ziua ta de nastere, atentie!) de cand sunteti impreuna, el a gandit logic, va cumpara ceva ce va include pe voi 2!winking
deci el este un microbist cu logicawinking

| Miruna333 a răspuns:

Cum ai spus si tu, cadoul pare mai mult pentru el, decat pentru tine. Daca stia ce iti doresti si ti-a spus ca nu o sa iti ia acel lucru si sa nu iti faci sperante false, e destul de urat. Nici eu nu m-as simti ok in postura ta, asteapta pana la aniversare si vezi ce iti va lua pana la urma. Posibil sa te stresezi degeaba.

| Robert2526 a răspuns:

Eu iti zic o chestie, cadourile nu trebuie luate la aniversari, sau zile speciale. Iei cadou doar pentru ca e un eveniment care chipurile e important? Nu valoreaza nimic laughing
In al doilea rand, nu conteaza ce primesti, conteaza intentia ca se gandeste la tine. Exagerezi destul de mult, te preocupi de o situatie jenanta. Orice ti-ar lua, e bun luat. Te mai si gandesti la cat costa, doamne.

| lilianaivana a răspuns (pentru Robert2526):

De acolo s-au inventat si cadourile. De la aniversari, zile importante pana la zile obisnuite pentru a pune zambetul pe fata cuiva. Si conteaza
Conteaza si ce primesti, ca asta reflecta efortul depus, mai ales ca aici e vorba de o relatie. Tu nu vezi ca ea depune mai mult efort decat el? Asa ceva nu e ok

| Robert2526 a răspuns (pentru lilianaivana):

Depunde efort pentru ca isi doreste ea. Daca depui efort cu pretentia sa faca si cealalt la fel, mai bine o lasi balta. Ce sens mai are?

| lilianaivana a răspuns:

El isi lua oricum si a zis ca-ti ia si tie sa scape usor. Nu exagerezi. Tu pui mai mult suflet la acest capitol si vei fi dezamagita. Spune multe cand nu prea il intereseaza cadourile

| Robert2526 a răspuns (pentru lilianaivana):

Omul ii cumpara un cadou, cumpara ce vrea/crede el. Ce e in neregula la chestia asta? E greu cand stai intr-o relatie in functie de cadourile primite laughing

| lilianaivana a răspuns (pentru Robert2526):

Nu ai înțeles nimic din ce am zis. Un om pune mai mult suflet decât altul și celălalt nu e atât de interesat, despre asta este vorba. Dacă știi ce își dorește partenerul, asta cumperi