| Biuuu03 a întrebat:

..am nevoie de sfaturi.Imi place de un baiat de la scoala.Este de varsta de mine.Prietena mea cea mai buna a aflat de asta.L-a intrebat daca ma place, iar el a zis ca nu(poate stia ca ea este prietena mea)apoi l-a mai intrebat si cand s-au dus acasa(stau in acelasi bloc)...Imi e frica sa-i spun ce simt.Nu stiu ce sa fac.Cine ma ajuta ii dau si o funda.

3 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Incearca sa gasesti un prieten comun si roagal sa va faca cunostinta.
Daca nu ai asa ceva, imprietenestete cu o prietena sau cu un prieten de-al lui.
Asa el poate ca te va observa. Dupa, incearca sa intri in gasca lui de prieteni apropiati.Asa el te va descoperi, va vedea ce calitati ai etc.
Mai departe vezi tu ce faci, vb cu el pe mess etc.
Numai bine!

| Carmen100 a răspuns:

Incearca sa gasesti un prieten comun si roagal sa va faca cunostinta.
Daca nu ai asa ceva, imprietenestete cu o prietena sau cu un prieten de-al lui.
Asa el poate ca te va observa. Dupa, incearca sa intri in gasca lui de prieteni apropiati.Asa el te va descoperi, va vedea ce calitati ai etc.
Mai departe vezi tu ce faci, vb cu el pe mess etc.
Numai bine!

| Biuuu03 explică (pentru Carmen100):

Da....nu cred ca e cam greu sa copiezi