| Alisa555 a întrebat:

Buna!
Am nevoie de statusuri foarte fericite.
Dar nu din dragoste sau asa ceva.
Doar fericite.
Multumesc!

9 răspunsuri:
| Epigonul a răspuns:

Scuza-ma ca-ti spun asta,dar cerinta ta este penibila, este injositor sa ceri asa ceva, este de-a dreptul jenant, zau! Nu mi-o lua in nume de rau, dar trezeste-te la realitate!

| Sandra2571 a răspuns (pentru Epigonul):

Ce ti se pare atat de penibil? Pur si simplu a vrut niste statusuri vesele, fericite dar care sa nu fie legate de dragoste. Din partea mea, tu esti penibil si te-ai facut singur de ras! :*

| Alisa555 explică (pentru Sandra2571):

Multumesc pentru sustinere Alexandra! Eu pur si simplu sunt fericita si nu stiu cum sa ma exprin. Nu cred ca am facut ceva foarte jenant.

| Epigonul a răspuns (pentru Sandra2571):

1. este penibil sa te regasesti in statusuri! 2.este penibil sa-ti pui un status 3. este penibil sa ceri asa ceva pe TPU! 4. daca depunea minimul de efort in a scrie aceasta cerinta pe google, sau chiar pe TPU, gasea 1 milion de rezultate.Deobicei nu comentez la astfel de cerinte,dar pur si simplu mi s-a urcat la cap vazand asa ceva, toata lumea cere pe TPU STATUSURI cu un inteles super filozofic, poate aici nu era cazul de filozofie, dar oricum, e plin TPU de copii care pun intrebari de genul "h3y,mi s-a desfaut siretul, ce sa fac?"REVENITI-VA.Degeaba incerc sa-ti exprim in cuvinte ceea ce gandesc, ca ma vei considera un frustrat si nu vei intelege unde bat din mai multe motive, esti fata, eu baiat iar persoana "acuzata" de mine este de acelasi sex cu tine, deci nu am sanse.Am lungit-o prea mult deja si nu-mi sta in caracter.O seara placuta-ti doresc!

| Sandra2571 a răspuns (pentru Epigonul):

De ce este atat de penibil sa iti pui statusuri? Si eu imi pun statusuri pur si simplu pentru ca sa imi exprim ceea ce simt si mie se pare frumos sa pui statusuri. O multime de lume pune statusuri si dupa tine cam toti am fii penibili. Si ce daca ea a vrut sa afle de pe TPU niste statusuri si nu a vrut sa caute pe net? Poate ca cele de pe net nu i-au placut sau pur si simplu vroia sa afle de aici. Si care-i problema ta? Daca nu iti convine intrebarea nu mai comenta si ignor-o. Din partea mea tot penibil ramai!

| Sandra2571 a răspuns (pentru Alisa555):

N-ai pentru ce sa-mi multumesti! :* Si te inteleg foarte bine dar oricum ignora-i pe cei ca Epigon!winking

| Epigonul a răspuns (pentru Sandra2571):

Ok :*

| IaMwHoIaM3 a răspuns:

Buna!
Fericirea exista ...atunci cand incetezi sa-ti mai complici viata.
• nu sunt singura in ploaie si vant. am cei mai buni prietenei de pe pamant.

• Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine."

"

• Uneori amintirile trebuiesc pastrate • Insa cei mai multi se feresc sa faca asta. •

• Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •

• Si poti sa-mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •

• Toti avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importanta • N`ai decat o viata •

• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

• Pentru ca Ea nu m`a lasat niciodata la greu :* •"

• Peste toate trecem q capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •

• pfff Ce sa-ti Fac? asta e Firea.credeai Ca n Viata Te inseala Doar privirea?

• Sunt parsiva`atunci cand cred ca lumea Ma Ubesjte, Invat sa intorc spatele cand nu sunt pretuita, Invat sa ma fac respectata, Chiar daca nu toata lume m`nghite

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! d.aia ferestate de ziua in care o sa prind tupeu!

• Am nevoie de cineva da\' n\'am nevoie de Oricine.eO am nevoie doar de cei care au nevoie de mine!:X"

• Peste toate o sa trecem cu capu`sus__Ne avem una pe alta asta`i mai presus

• Zambetul este accesoriul meu preferat

| pinkgirl2001 a răspuns:

- Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat, dar fericirea e aici, aproape happy
- Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci.

- Fericirea este facuta din iluzii, speranta, increderea in oameni si in tine insuti, iar apoi din prietenie.