| mybutterfly a întrebat:

am nevoie de un text dragut pentru o felicitare de anul nou.Multumeeesc!

Răspuns Câştigător
| Lilia2621 a răspuns:

Farmecul zilelor de Craciun sa te insufleteasca si sa-ti lumineze toata fiinta! Bucura-te de adevarata semnificatie a acestei sarbatori alaturi de toti cei pe care ii iubesti! Magia Sfantului Craciun sa te cuprinda si sa te poarte pe aripile sale pana ai sa atingi cu degetele bolta cereasca si ai sa culegi un strop de binecuvantare pentru a o aduce apoi in casa si inima ta. Este perioada cand bradul impodobit ne incanta copiii, perioada cand Mosul vine cu sacul plin de cadouri, sa fim mai buni si sa dam dovada ca stim sa ne respectam traditiile si obiceiurile. Sarbatori fericite!

Spiritul sarbatorilor de iarna adie in aer cu aroma de brad, colinde si miros de iarna.Iti doresc ca aceste sarbatori sa-ti fie ca niste izvoare din care vei sorbi fericirea, sanatatea si linistea sufleteasca! Un an nou al Dragonului cit mai reusit!

Primeste ninsoarea in prag de Craciun, pe fulgi de*zapada citeste ce-ti spun:
* Un fulg sa-ti aduca doar zile senine,*
* Iar altul credinta in ziua de mine,*
* Un fulg pentru pace,*
* Un fulg- fericire,*
* Un fulg pentru vise si-a lor implinire!*
Iti place ninsoarea?*
*In anul ce vine,*
*Sa-ti ninga cu fulgii trimisi de la mine... *Sarbatori Fericite!*

Aho, aho, prieten bun… Care stai pe sait acum… I-an opreste-te din
scris… Si-asculta ce-am de zis... N-am intrat sa te stresez … Am intrat
sa iti urez … La Multi Ani si fericire … Casa plina de iubire... Punga
plina de multi bani... Sa traiesti la Multi Multi Ani! felicitări cu SARBATORILE DE IARNA!

Iti urez ca in 2012 sa ai un an excelent: un bun inceput in ianuarie, dragoste in februarie, liniste in martie, impliniri in aprilie, distractie in mai, bucurii in iunie, odihna in iulie si august, realizari in septembrie, rezistenta in octombrie, putere de convingere in noiembrie si fericire in decembrie! Sa ai un an 2012 norocos si minunat! La Multi Ani

3 răspunsuri:
| Lilia2621 a răspuns:

Farmecul zilelor de Craciun sa te insufleteasca si sa-ti lumineze toata fiinta! Bucura-te de adevarata semnificatie a acestei sarbatori alaturi de toti cei pe care ii iubesti! Magia Sfantului Craciun sa te cuprinda si sa te poarte pe aripile sale pana ai sa atingi cu degetele bolta cereasca si ai sa culegi un strop de binecuvantare pentru a o aduce apoi in casa si inima ta. Este perioada cand bradul impodobit ne incanta copiii, perioada cand Mosul vine cu sacul plin de cadouri, sa fim mai buni si sa dam dovada ca stim sa ne respectam traditiile si obiceiurile. Sarbatori fericite!

Spiritul sarbatorilor de iarna adie in aer cu aroma de brad, colinde si miros de iarna.Iti doresc ca aceste sarbatori sa-ti fie ca niste izvoare din care vei sorbi fericirea, sanatatea si linistea sufleteasca! Un an nou al Dragonului cit mai reusit!

Primeste ninsoarea in prag de Craciun, pe fulgi de*zapada citeste ce-ti spun:
* Un fulg sa-ti aduca doar zile senine,*
* Iar altul credinta in ziua de mine,*
* Un fulg pentru pace,*
* Un fulg- fericire,*
* Un fulg pentru vise si-a lor implinire!*
Iti place ninsoarea?*
*In anul ce vine,*
*Sa-ti ninga cu fulgii trimisi de la mine... *Sarbatori Fericite!*

Aho, aho, prieten bun… Care stai pe sait acum… I-an opreste-te din
scris… Si-asculta ce-am de zis... N-am intrat sa te stresez … Am intrat
sa iti urez … La Multi Ani si fericire … Casa plina de iubire... Punga
plina de multi bani... Sa traiesti la Multi Multi Ani! felicitări cu SARBATORILE DE IARNA!

Iti urez ca in 2012 sa ai un an excelent: un bun inceput in ianuarie, dragoste in februarie, liniste in martie, impliniri in aprilie, distractie in mai, bucurii in iunie, odihna in iulie si august, realizari in septembrie, rezistenta in octombrie, putere de convingere in noiembrie si fericire in decembrie! Sa ai un an 2012 norocos si minunat! La Multi Ani

| alecsasweet a răspuns:

1. Flori de gheata pe fereastra deseneaza o gradina.
Sa aveti belsug in casa, viata plina de lumina!
Uratori se va ureze, cerul sa se-nsenineze,
Anul nou ce va sa vie - rodnic sa va fie,
Plin de armonie!

2. Noul an se asterne inaintea noastra ca un volum nescris cu 365 de pagini goale. Va uram sa le scrieti numai cu lucruri bune, impliniri si fericire pentru ca la sfirsitul volumului sa-l cititi cu bucurie.

3. Iti doresc atatea clipe fericite cati fulgi de nea sunt intr-o iarna ca-n basme. Un an nou mai bun, cu pace si liniste in suflet si cu multa dragoste in inima.

4. A mai trecut un an … Sa-ti amintesti cu placere de toate implinirile, cu melancolie de toate clipele frumoase si cu incredere de tot ce nu ai reusit. Fii mandra/mandru ca ai ramas acelasi suflet cald.

5. Lasati o parte din lumina artificiilor aprinse in noaptea anului Nou sa va lumineze. Fie ca anul care vine sa fie pentru voi o punte spre ceva mai bun, mai luminos. "La Multi Ani!" Anul Nou sa va daruiasca sanatate, pace in suflet si prosperitate pentru tine si familie. "La Multi Ani!" Tot ce va este de folos sa se realizeze si nimic sa nu va innoureze "cerul" senin al vietii!

6. Sufletul tau sa vibreze in armonie si pace, iubirea sa te primeasca in bratele-i pline de caldura si duiosie, iar norocul sa te urmeze oriunde… Anul ce a venit sa te ajute sa descoperi minunea unei vieti implinite… LA MULTI ANI!

7. Sperantele ce au ramas sperante
Sa le preia Anul Nou, 2012
Decis sa nu ramana cu restante
Acesta este al sarbatorii rost
De-aceea sa petrecem se cuvine
Inchin in cinstea celui care-a fost
Si-n sanatatea celui care vine.

8. Spune-i anului ce vine, sa-ti aduca numai bine
Si mai spune-i sa iti dea, tot ce vrea inima ta...
Fericire, sanatate si multi bani
La Anu' si La Multi Ani!

9. Un an nou fericit, cu certificat de garantie. Oferta valabila doar in noaptea de 31 Decembrie 2011 - 1 Ianuarie 2012!

10. Traieste un adevarat pastel de iarna, cu valuri de ninsoare. Asculta-ti vocea sufletului, alunga frigul din el, fii deasupra linistei creata de dansul fulgilor de nea. Sarbatori fericite si un An Nou de poveste!

11. Treci peste ce-a fost, crede cu adevarat in tine. Anul Nou e o carte deschisa cu retetele succesului, alege ce ti se potriveste si porneste la drum cu incredere!

12. De Anul Nou ne imbracam in mod special, gatim in mod special, petrecem in mod special. Toti ne dorim sa fim mai speciali in anul care vine.

13. Gandeste-te la trecerea dintre ani ca la o poarta. Poti sa treci prin aceasta poarta in noul an si sa iei cu tine numai lucrurile bune si apoi sa inchizi poarta in urma ta, astfel incat grijile si supararile sa nu te poata urma. La multi ani!

14. Te-ai gandit unde petreci Revelionul? Sa nu uiti sa iei cu tine: voia buna, lumina in gand si veselia de alta data!

| AlleSss a răspuns:

Anul 2011 a fost foarte placut insa 2012 va fi un nou inceput.La multi ani si un an nou cat mai fericit! Acum din 2011 plecam, 2012 e bine venit! (E invventat de mine)Funda?:X