| shlerlyn4 a întrebat:

Bunabatting eyelashes am niste dureri ingroazitoare de burta deoarece mi. a venit Cm si imi curge cam mult si imi e frica sa nu ma patez :$ ce trebuie sa fac sa nu mai imi curga atat si sa nu mai ma doara?:-s

5 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Buna shlerlyn4
nu ai ce sa faci cu durerea de burta,asa este in acea perioadahappyai grija cum iti pui tampoanele si schimba-le *daca tot te temi ca te patezi, incearca tampoanele alwaya maxi, sunt tare bune*bafta

| cuteandfunny a răspuns:

Pai in primele zile e nomal sa fie mai mult dar daca persista mai mult de 7 zile sa-i spui mamei tale, iar partea cu patatul eu zic sa-ti iei un absorbant care are mai multe picatele pe pachet happy

| Christinne8 a răspuns:

Daca te doare foarte tare. ia niste pastile.
Daca durerea este mai mica maseaza`te usor cu mana in zona durerii.
Sau umple o sticla cu apa fierbinte si puneti`o pe burtica.tongue
Dar ai grija cand faci baie sa nu te speli cu apa fierbinte.O sa curga si mai mult.
Sper ca ti-am fost de folos
big hug

| AndreDeeaA a răspuns:

Poti lua ceva analgezice pentru durere de ex. ibalgin sau papaverina
dar nu poti opri sangerareabig grin sper ca ti-am fost de foloshappy

| Byby_2670 a răspuns:

Sall,nu prea ai ce sa faci sa nu iti mai curga atat dar pentru dureri poti lua o pastila de ex algocalmin eu asta iau si imi trece. Baftahappy