| Maria_7245 a întrebat:

am o foarte mare problema, am 17 ani si am prieten de un an jumatate nu stiu cum sa le spun parintilor mei de el, deoarece nu prea ma inteleg cu ei...cu mama ma cert non stop la un moment dat mi-a zis ca daca vreau sa ma marit sa`mi iau hainele si sa plec, iar tata este un om mult mai sever, prietenului meu i spus cineva ca sa ma lase`n pace ca`l bate tata, intr-adevar ca at cand a fost tanar s`a batut, in mine de exemplu nu a dat niciodata chiar daca era pus pe cearta
si mi`e frica sa le spun ca o sa`mi interzica si libertatea pe care o am de la 7 la maxim 10! daca zic ca vin la 9 jum si intarzi 5 minute imi face mama scandal
in schimb eu ii ajut cu "afacerea familiei "(in jur de 7-8 ore pe zi)si tot sunt nemultumiti si uneori imi reproseaza ca nu sunt buna de nimic ca nu`i ajut cu nimic si etc
matusa mea i-a zis la mama ca ar trebui sa vb cu mine ca la varsta asta ar trebui sa am prieten si dn astea si i-a cazut greu mamei si i-a zis lasa ca nu`i de maritatstraight face, intr-o zi i-am trimis mamei un mesaj cu te iubesc bbe, din greseala
eu cred ca mama stie ca am prieten dar nu m-a intrebat nimic
eu nu pot deschide acest subiectstraight facedesi ar fi cazul
nu stiu ce sa mai faccrying
imi puteti da un sfat? va rogsad

2 răspunsuri:
| MissGreenDots a răspuns:

Salut Maria. Stiu ca e ciudat ca sa primesti un sfat de la o fata mai mica ca tine, insa eu doar incerc sa te ajut.Ok, deci cu tatal tau nu te poti intelege, am inteles, dar daca cu tatal tau nu reusesti, trebuie sa lupti din greu sa reusesti cu mama ta. Trebuie sa ii spui mamei tale foarte frumos, o iei asa incet, ca ai deja 17 ani, vremurile s-au schimbat, numai e ce a fost, si ca la varsta asta e normal sa ai si tu un prieten. Si mama mea e la fel, dar na, eu am doar 14 ani, si intr-adevar o sa mai astept un an, dar atunci o sa ii spun frumos ca e varsta. Daca mamei tale ii este frica de faptul ca o sa te culci cu el, ii spui ca nu ai face asta, a avea un prieten nu inseamna numai sex. Sper sa reusesti cu mama ta, sa o faci sa inteleaga. Ai grija sa o prinzi in toane bune, pentru a avea mai mult succes. In legatura cu tatal tau, asteapta sa faci 18 ani, ca numai ai mult, apoi o sa ii poti spune si lui, si daca o sa inceapa cu scandalul, ii spui ca ai 18 ani, numai esti copil, te-ai maturizat, poti lua singura decizii!
Sper ca te-am ajutat si sper sa reusesti sa ii imbunezi pe ai tai.winking Bafta.

| iuliaaa_9818 a răspuns:

Uite id.ul meu iuliaaa03