| Ioana131320 a întrebat:

Am o întrebare ciudata..prietenul meu mi-a bagat degetele in vagin putin dupa ce si a facut nevoile..este posibil sa raman insarcinata? Sunt virgina

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu ce sa ramai insarcinata? Cu urina sau fecalele lui? Doar nu s-a sters cu degetul(!). Cati ani ai de gandesti asa stupid? Prea va jucati cu viata voastra de la varste prea timpurii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice fata/femeie dar nu numai ea ci si baiatul/barbatul care si-au inceput viata sexuala, ar trebui sa cunoasca precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar trebui sa stii neaparat ca pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp, sa se produca simultan/concomitent si anume : 1-) In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia trebuie sa fie obligatoriu in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, (cele 4-5 zile dinaintea zilei de ovulatie), sau sa existe deja un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de catre un spermatozoid. 2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA adevarata/veritabila (si nu inofensivul lichid preejeculator) trebuie sa patrunda, sa ajunga, in mod obligatoriu IN VAGIN (indiferent de cantitate), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter si de acolo in trompele uterine pentru a fecunda ovulul in cazul in care aceasta deja exista in acel moment. Virginitatea ta nu reprezinta o bariera sau un impediment care sa impiedice posibilitatea de a se forma o sarcina, insa asa cum am precizat, sarcina se poate produce NUMAI cu conditia obligatorie ca in acel moment sa fii in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, ceea ce doar tu esti singura care o stie in mod precis. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarcina usoara, sa ne anunti daca ai gemeni, tripleti sau infectie.

| viperra a răspuns:

Si daca ar fi facut ceva, sansele erau aproape inexistente.Nu iti fa deloc griji, nu are ce sa se intample!

| xtjgfk a răspuns:

In principiu sansa este foarte mica (acum depinde si ce a facut el la "baie" ), Daca s-a spalat pe maini cu apa si sapun nu cred ca este o problema. Totusi nu se exlude posibilitatea. Ca o fata sa ramana insarcinata nu este nevoie decat de un gamet barbatesc.

| Ioana131320 explică (pentru xtjgfk):

Ideea e ca a fost intr-un loc public, nu a avut unde sa se spele pe mâini.