| Fata5 a întrebat:

Daca prietenul meu a ejaculat foarte putin pe langa vagin, este posibil sa raman insarcinata? *sunt virgina*

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti virgina, fiindca ai avut contact sexual fara penetrare (verifica in DEX ce inseamna virgina). faptul ca ai himenul intact nu te face nici virgina si nici nu te protejeaza de sarcina. daca in cursul contactului sexual spermatozoizii au ajuns pe vulva, ei pot migra in vagin si poti ramane insarcinata. cand eram studenta am vazut, la ginecologie, o adolescenta care nu avusese nici un contact sexual cu penetrare (avea himenul intact si nu era elastic), dar acreia ii ejaculase partenerul ei pe vulva. Nu se gandise ca poate fi insarcinata dintr-atat si a ajuns la medic prin luna a patra de sarcina

| Adixuuu a răspuns:

Din pacate este de ajuns chiar si o picatura de sperma ca sa poti ramane isarcinata.
Nu mai intreba pe TPU si mergi sa faci un test de sarcina.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| AnaRadu a răspuns:

Hei. Ai precizat ca esti virgina, acum o intrebare caruia nu pot sa ii dau eu raspunsul este:Ce mama naibii cauta cu instrumentul acolo daca esti virgina? Btw... daca ejaculeaza in exterior nu ramai. Ramai insarcinata doar daca ejaculeaza in interior.Cel mai bine iti recolamd sa folosesti prezervativul.

| byancaa13 a răspuns:

Ia un test de sarcina.

| Zullabar a răspuns:

Ce teste de sarcina visati ma. nu o speriati aiurea. Normal ca nu ramai gravida! dar am o intrebare si eu de ce nu faceti se ca tot omul iar daca folositi Baloanele magice crede-ma ca nu ai de ce sa te sperii si va fi mai interesant decat sa se masturbeze langa tine

| Fata5 explică:

Dau funda big grin