| User12437883839 a întrebat:

Bună, am o întrebare, cum să-mi fac și eu o iubită? Nu mă place nimeni din școală mea, vreau un răspuns rapid.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Schimbă-ți comportamentul.

| MarianWLF a răspuns:

Ai timp de fete mai incolo daca abia esti la scoala, dar incearca sa iti faci o relatie de prietenie in prima faza, abia apoi daca e cazul sa propui ceva mai mult.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti inca la scoala, inseamna ca esti micut de varsta si nu se recomanda iubitele, care se "mananca" cu sex si alte responsabilitati.

La anii astia, incerca sa-ti faci mai intai o prietena, sa inveti usor-usor sa te comporti cu o fata, ca peste ani, cand mai cresti, sa ajungi si la iubite.

| dullcat a răspuns:

Buna.Un raspuns rapid ar fi sa mai astepti pana cand se iveste ocazia.Doar pentru ca ceilalti colegi au relatii nu inseamna ca este ceva care trebuie bifat obligatoriu de pe lista de experiente specifice pentru liceu, stai linistit.Decat o relatie superficiala, asa cum sunt majoritatea din liceu, mai bine deloc? Orice alegi, bafta.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu e musai sa fie de la școala,poate fi și din exterior.
De fapt,e mult mai ok daca ar fi din exterior.
Eu unul îți recomand să fii politicos,dar nu disperat
Manierat,dar nu ciudat
Simpatic, dar nu obsedat
Răbdător, dar nu exagerat.
Practic, trebuie sa găsești un echilibru in ce ți-am zis (asta tu vei descoperi) și trebuie să te dezvolți emoțional și personal.
Plus că dacă vrei iubita, învață să te iubești pe tine, dar nu ca un narcisist și învață să ai încredere în tine.
Bafta!

| anonim01879 a răspuns:

Fii prietenos cu fetele, respecta-le si asteapta