| Brighisweet a întrebat:

am o intrebare de pentru fete.
am 14 ani si port sutien cu push-up, nu am sani prea mari am un pic-pic ce sa pun in sutien, si ma intrebam daca e adevarat ca pana la varsta asta de obicei sanii ajung la marimea pe care o vei avea ca adult sau mai pot creste normal pana ajung la forma ideala? pentru ca vreau sa stiu daca mai am sperante sa imi creasaca sau vor ramane micuti, n-as vrea sa ramana asa
si credeti ca si lipsa de exercitiu fizic e devina pentru sanii mici?
si daca e in regula sa port sutien cu push-up? nu doar de dragul de a-l purta, din faptul ca imi mareste mult sanii, si fara el ma simt putin pe din afara pentru ca toate colegele au un bust generos si la fel multe fete din scoala de a ceeasi clasa si varsta au tot un bust mai generos decat al meu...
va rog ajutati-ma! happy

multumescsi dau funda! :*:*

Răspuns Câştigător
| AnuSchaa a răspuns:

Eu am inceput sa port sutien de la 14 ani dar pana atunci am purtat bustiera (cam pe la 9-10 ani) si ma speriatii cu rasp astea nu stiu exact daca se lasa sau nu dar am o prietena care are 18 ani si are un busttt....se uita barbatii la ea ca la felu' 14 si ea a purtat sutien de la 10 ani si nu are nicio problemaa.Si asa ma simteam si eu inainte doar eu cu inca o fata eram alea care nu purtam sutien ci bustiera si mie mi.e indiferent ma simt bine in aman 2 si imi place sa port mai mult sutien pentru ca naa.mii face mai mari si iti dai seama.winking

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Asculta sfatul unui baiat daca de la fete nu crezi.
Eu ca baiat ma uit in general la cum le duce capu pe fete.
Nu zic ca nu ma uit numai la cum gandesc.
(e ceva normal sa ma uit si la trup macar 20%, nu?)
dar crede-ma asta de pe la 20 de ani deja. devine o simpla obsesie pentru tine.
Cine te va place, te va place asa cum esti.
iti place sa iti fie greu cand te apleci?
Cand alergi sa sara de sus in jos?
Sa nu poti alerga ca se uit la tine nu stiu cati barbati/baieti?
Ca automat daca ai 12 - 14 ani si ai sanii mari.
Si barbatii se uita,nu numai copii.
O sa iti creasca, esti in crestere.
Insa daca nu iti creste, roaga-te sa fi sanatoasa.
Trebuie doar sa gandesti, restul e istorie.
Uneori trebuie sa gandesti cu capul nu cu inima:p

| MecAlec a răspuns:

Pune o "idee", sau suflet, or sa se mareasca instant! In ochii cui trebuie!

| friskyme a răspuns:

Buna brig. sfatul meu (din propria experienta) este sa nu porti sutien de la varsta asta. organismul de acum incepe sa se dezvolte. eu nu am ascultat sfaturile celor din jurul meu si sincer am sani foarte mici din cauza asta. am trecut de majorat si de acum nu imi vor mai creste decat dupa prima sau a doua sarcina. nu ar trebui sa te simti complexata de faptul ca ai bust mic si celelalte au. fiecare se dezvolta in felul lui. oricum gandeste-te ca cine te place, te place si asa. deci... renunta la sutien pentru a lasa bustul sa se dezolte in ritmul lor. este propria experiente si nah. eu mam ars si sincer imi pare rau.