| CrazYDroP a întrebat:

Am o intrebare la care m-am tot gandit si nu i-am gasit raspunsul. Cei care poarta ochelari, cum vizioneaza un film 3D? Eu ma gandesc ca nu pun acei ochelari speciali peste cei de vedere, sau poate ma insel... Oricum, astept sa ma aduceti la lumina.

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Da, ochelarii 3D se pot pune peste cei de vedere. Ar fi dificil sa vizionezi un film si sa citesti subtitrarile doar cu cei 3D daca ai dioptriile mai mari.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii pui cum vrei tu, peste ochelarii de vedere sau scoti ochelarii de vedere, caz in care nu vei mai vedea bine.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, parerea mea este ca, este bine sa pui ochelarii speciali peste cei de vedere, doar pentru protectia ochilor tai. Poti intreba si un medic oculist, si vei vedea ca iti va raspunde tot la fel.

| Peaches a răspuns:

Uite, eu port ochelari de vedere. Am incercat la un film 3D sa port numai ochelarii speciali, dar nu vedeam bine. Asa ca am pus ochelarii speciali peste cei de vedere si asa a fost ok.

| Lila10 a răspuns:

Simplu si usor : pui ochelarii speciali peste cei de vedere big grin