| Clarissaaz a întrebat:

Hei! Exista ochelari 3d speciali pentru cei ce poarta ochelari de vedere? Sau cum ar trebui sa vizioneze un film 3d la cinema?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii pui peste ochelarii de vedere ca sunt destul de mari

| Zaygon a răspuns:

Nu am vazut asa ceva. Cum zicea si mai sus: ochelarii 3d peste cei de vedere(eu sunt miop si cam asa fac).

| DyNo a răspuns:

Ochelarii 3D de la cinema sunt facuti in asa fel incat sa poate fi purtati si de persoanele cu ochelari de vedere peste acestia. Adica poti purta doua perechi de ochelari fara probleme... Garantez asta, pentru ca si eu port ochelari de vedere.

| MarianaNiculescu a răspuns:

Nu exista asa ceva!

| weirdfirefly00 a răspuns:

Nu exista ochelari speciali pentru cei cu ochelari. Daca nu ai probleme grave poti da jos ochelarii tai si ii poti pune pe cei 3d. Daca ai probleme mai serioase si nu vezi la departare, nu-ti fa griji, ochelarii 3d de la cinema sunt destul de mari si ii cam poti pune cred deasupra ochelarilor de vedere, te chinui putin, dar asta e. O alta solutie ideala este aceea de a purta lentile de contact cu dioptrii. Merita sa le incerci in general si nu sunt foarte scumpe!

| Craciunescu_Cornel_1978 a răspuns:

Si eu caut asa ceva... tu ai gasit?