| Jesss a întrebat:

am o intrebare, pe telefonul meu (Nokia c3) e o folie de plastic foare tare care s-a deslipit destul de mult si cand am tras de ea s-a rupt, nu este vorba de acea folie care protejeaza ecranul, este una care se intinde pe toata suprafata telefonului si cand am dezlipit-o a capatat o culoare ciudata, nu stiu ce este cu ea, nu stiam ca avea asa ceva dar pare foarte importanta. Nu am rupt decat un sfert din ea dar se vede ca naiba si sper sa nu fie rau afectat telefonul, stiti cat este de importanta si daca trebuie sa schimb de tot carcasa telefonului?

1 răspuns:
| AlexFOCA a răspuns:

Aia este tot o folie de protectie dar, are nite substante care ii da culoare carcasei, Si daca telefonul tau e rezistent la apa, si la asta e. Poti sa intrebi pe cineva la un magazin de telefoane daca poate sa til inveleasca cu alta, nu iti cer mult. Folia aia nu are nimic. Telefonul tau e perfect normal