| Papadopolina a întrebat:

am o mare prb luna trecuta draq m-a pus sa incerc o tigara si acum fumez 2-3 pe zi! parinti mei nu au aflat pentru ca eu fumez cand vin de la scoala cand ei sunt inca la serviciu! plz cum ma pot lasa am incercat sa nu mai fumez dar fara rezultat! fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuundoi
P.Sam doar 12 anisad

Răspuns Câştigător
| girlloveboy a răspuns:

Pai daca ai ambitie in tine poti sa te lasiwinking

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Nu te poate ajuta nimeni si nimica. Tu esti singurul care hotaresti, daca sa mai fumezi sau nu. Este foarte greu, dar daca intr-adevar vei vrea, vei reusii. Dar gandeste-te, ca de la tigari, mor oameni de cancer, raman orbi, nu mai pot face copii, raman invalizi pe viata. Asta nu -ti da de gandit? Pa!

| ascovit a răspuns:

Incearca ca in loc de o tigara sa iei o bomboana mentolata. Tata are un prieten care asa s-a lasat de fumat:-D

| anndrutza_5260 a răspuns:

12:O
eu am 18 si...rebuie sa ai ambitie si da-le naibii sa zic asa!
eu in locul tau as incerca sa le las balta! sa le uit ceva!
si parintii mei fumau de 20 de ani si s-au lasat cu multa ambitie!
incearca si tu! iar cand iti vine sa o iei, zici nu! si iti iei o guma, ceva de rontaitbig grin
sper sa te ajut!

| belcamkd a răspuns:

Pff. iti trebuie vointa sa nu mai fumezi. gandeste`te ca daca de la varsta asta ai inceput. in viitor o sa ai probleme tongue. Sfatul meu e sa incerci cat mai mult sa renunti la acesti viciu... pune`ti ambitia de a nu te mai apropia de tigari si incearca sa pastrezi distanta de cei care fumeaza in jurul tau tongue

| Yammy_5989 a răspuns:

Baga gajeu ca-i Buuuuuuuuuunlaughing)))))))))

| alynusha a răspuns:

Bay si eu am tot 12 ani si eu fumez laste acum cat mai poti pentru ca pe urma o s ajungi s devii dependent/a d ele asa km sunt eu si nu o s mai poti s te lasi incerka s mananci niste fructe s mesteci gume s-au alt ceva care s iti ia gandul d la tigare