| Tsukuyomi6 a întrebat:

Doar eu nu fumez la 16 ani? toti din scoala fumeaza si zic ca sunt fricos ca nu incerc, inca nu am incercat pentru ca nu am fost curios.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic ca esti sigurul care are un pic de minte, nu ca esti fricos. Sa nu cedezi, nu obtii nimic daca te apuci de fumat

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu trebuie sa iei dupa,, turma''
NU te lasa influentat de colegii tai!
Le spui ca ai grija de sanatatea si de banii tai.

| vocea a răspuns:

In primul rand te respect si te apreciez ca nu fumezi si in cel de-al doilea rand ma bucur ca nu te lasi influentat de cei din jurul tau asta te face mai putenic ca si ei, iar ei cand vad ca tu nu vei sa incergi sunt invidiosi pe tine, mult succes

| Wukii a răspuns:

Bună!
Dacă nu vrei să fumezi, nu înseamnă că ești fricos. Eu te respect pentru faptul că nu fumezi.
Arată-le prietenilor tăi care fumează asta : http://adevarul.ro/......ndex.html.

| AlexCiobi a răspuns:

Si daca iti zice toata lumea ca esti fricos ce?
Tu vei fi fricos dar macar vei fi sanatos
Fata de ceilalti
Mult succes si nu te apuca de fumat e cea mai proasta decizie din lume

| chiccabella a răspuns:

Stai cuminte, nu esti fricos ca nu fumezi! Ba esti foarte destept, sa nu te apuci! E un viciu dat naibii asta, n-are rost, crede-ma pe cuvant!

| Lillith001 a răspuns:

Bună! Nu ești deloc fricos, eu am 17 ani și nu fumez, am încercat de curiozitate și este oribil. Îți pui sănătatea în pericol și vei fi nevoit să-ți prăpădești toți banii pe țigări. Cînd unul dintre acei "deștepți" te face fricos spune-i așa: Mai vedem noi cine e fricos când tu peste 20 de ani o să mori de cancer pulmonar!laughing Fumatul este un lucru grav, nu ești deloc tare, smecher, cool dacă o faci, ești inconștient, naiv, fără capacitate de decizie dacă te hotărăști să faci așa ceva doar din vanitate sau să pari ceva ce nu ești.

| Alina5050 a răspuns:

Bine ca nu ai incercat ca-i periculos! Poti murii daca incerci!