| Valentina_Reut_1985 a întrebat:

Bună! Am o mică problemă! Eu când eram mică aveam părul creț, apoi mama mi l-am făcut cu placa și acum după foarte mulți ani, nu mai e nici creț și nici drept, ci mai degrabă buhos (sau ciufulit). O prietenă mi-a recomandat șamponul Syoss Curls and waves. Ar fi bun pentru părul meu?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce ai tu acum in cap, este un par extrem d e uscat si ars, care nu-si poate revenii la forma lui naturala de cret sau ondulat, niciodata, fiindca nici un sampon, crema, ulei sau tratament nu mai pot revitaliza un par deja mort.
Singura solutie este foarfeca!
Un tuns scurt ca sa elimini tot parul ars si sa-l lasi sa creasca natural, fara sa mai pui vreodata placa, sau alt fier in cap.

| sierra1 a răspuns:

E bun atâta timp cât il folosești apoi revine la starea lui nativă

| Valentina_Reut_1985 explică (pentru sierra1):

După cât timp se pot vedea rezultatele?

| sierra1 a răspuns (pentru Valentina_Reut_1985):

N-ai priceput: il folosești apoi revine la starea lui nativă