| NercisisticCanibal a întrebat:

Am o mica problema si as avea nevoie de putin ajutor. Pentru joi trebuie sa imi prezint personajul preferat intr-un mod cat mai original. Ei bine, de doua zile ma tot gandesc cum sa fac prezentare si nu imi vine nici o idee. O colega se va imbraca la fel ca personajul pe care il prezinta, iar alta il va desena. Alte idei ati avea? Vi-as fi foarte recunoscatoare daca m-ati putea ajuta. Profesoara se bazeaza pe mine si nu vreau sa o dezamagesc. Am nevoie de o idee prin care sa-mi prezint personajul. Cel mai bun raspuns primeste

3 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Intra in pielea personajului ales de tine. Afla cat mai multe secrete, lucruri pe care publicul tau nu le stie si incearca-le sa le transpui intr-un mod cat mai original. Folosesc naratiunea la persoana intai si cred ca e o idee buna sa iei si tu cateva din caracteristicile lui sau chiar sa porti obiecte vestimentare asemanatoare. Povesteste-ti viata (viata personajului ales de tine) ca si cum ai spune o povestioara nepotilor, fa-o intr-un mod cat mai interactiv, adauga sunete de fundal, muzicalitate discursului tau. Numai bine! Astept sa imi spui ce ai facut big grin

| OoBunnyoO a răspuns:

Poti incerca prin a printa niste poze cu obiectele sau lucrurile care reprezinta persoana in cauza si a incerca sa intri in pielea personajului.
Eventual poti cauta niste informatii interesante si sa faci o mica parte de "Stiati ca.".

| ThePoWeR2000 a răspuns:

Pai, cateva informatii, anul masterii anul cand a decedat ce a facul in viata, cea mai mare opera(nu stiu despre ce personaj este vorba nu iti pot spune prea multe)in general biografia lui cat mai multe informatii, interpretari celebre ale acelui personaj, cele mai importante momente din viata lui!(repet! nu stiu despre ce personaj este vorba!)Oricum sper ca te-am ajutat cum am putut

Succes!