| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un mare ajutor din parte voastra. Peste 2 zile trebuie sa ma prezint cu cateva scenete (de maxim 15-20 de minute) in engleza. pe care trebuie sa le pun in aplicare cu cativa colegi.(Am nevoie de texte, idei. orice )
Daca ma poate ajuta cineva as fi foarte recunoscatoare.

Multumesc Anticipat! ♥

Răspuns Câştigător
| 100SweetSmile4you a răspuns:

Http://www.ucc.ie/celt/published/E850003-112/index.html
Da clik pe "the text", din stanga, pentru a o putea vizualiza.

Mai sunt si aici ( http://www.ucc.ie/celt/wplays.html ) cateva,dar sunt mai lungi. Daca vrei, poti extrage cateva replici, nu prea cred ca in 2 zile puteti invata o piesa intreaga, sunt prea lungi. :o

Si inca o adresa cu o multime de piede de teatru pentru interpretare, aici:
http://www.teachingheart.net/readerstheater.htm

5 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Cauta o carte,faceti niste replici,in engleza,fiecare isi memoreaza partea, alegeti personajele...
ori faceti voi ceva, fictiune...
nu am nicio idee in schimb ce a-ti putea folosi...

| FreakyHalloweenBoy a răspuns:

Cu ce sa te ajutam?

| andrushki a răspuns:

@Roni : Cu texte.sau idei.

@Kronstadt : cat timp eu vorbesc frumos nu gasesc sensul ca tu sa te bagi in seama daca nu ai un raspuns pentru mine(Sau pentru cei carora le mai dai raspunsuri "fascinante" )
@Nicoleta : Multumesc. dar nu cred ca o sa gasim carti.si ne gandeam sa compunem noi dar nu prea e timp. si putem face si replicile gresit daca ne stresam de aia va cer si ajutorul. in cazul in care stiti vreun site ceva. in care e o sceneta. Oricum multumesc :*

| andrushki a răspuns:

@Kronstadt : Nu te crezi un pic cam tupeist?! MA mir cum de inca nu ti-a fost sters contul pentru raspunsurile tale. Stii.nu ma cobor la mintea ta.
dar faza e ca daca eu sunt "-1" cred ca tu ai dat in prostie totala ce se poate agrava cu amputarea creierului.in caz ca existawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baaaai, ajutati-o pe cersetoarea asta, care nu poate gandi singura!