| AnotherSimplePerson a întrebat:

Am o pfofesoara de matematica de la care nu intelegi nimic, absolut nimic.Niciun copil nu intelege.Insa da medii foarte mari.Asta ar fi ok. dar cannd te gandesti ca e profesoara de 5-8 si noi cand o sa mergem la liceu, nu stim nimic, nu mai e ok. Ce putem sa facem? Ea nu ne lasa corijenti/repetenti pentru ca i-ar taia ei din salariu, ea fiind si diriginta noastra. Face si oree suplimentare cu noi...sa invatam mai bine, se intelegem mai bine, dar nu ne ajuta cu nimic. Ce putem face? Eu una vreau sa stiu matematica!

Răspuns Câştigător
| gabytza2011gabytza a răspuns:

Nu stiu ce sa spun. vorbiti si voi cu ea si spuneti sa va explice mai bine sau du-te si fa meditati pentru ca alta solutie nu stiu.O SA iti vina greu in liceu stiu din experienta proprie diriga mea ea de franceza si nu am facut nicio ora sh acum la liceu imi este ffff greu am numai 5sad deci gandeste-te ce faci ca o sa iti fie foarte greuwinking succes

4 răspunsuri:
| Carlamonicaanghele a răspuns:

Fa ore suplimentare un cu alt mentor

| BabyBlue_1099 a răspuns:

Eu sunt clasa a 8 a acum.Din clasa a 5, in fiecare an mi s-au schimbat profesori de matematica.In mintea mea si a colegilor mei este o harababura totala, deoacere fiecare profesor venea cu stilul lui de predare.Din clasa a 5 am avut profesori care aveau un nivel de pregatire mai ridicat,In fiecare an venea cate unul care ne preda si ne facea sa si intelegem,dar anul asta ne-a venit o profesoara care pur si simplu nu intelegem nimic de la ea, Chiar daca ea ne explica, dar degeaba.Ma gandesc doar ca mai e un pic si mergem la liceu si apoi scapam de ea.Uni profesori sunt VARZA!

| Andreea_2874 a răspuns:

E simplu: Ore in particular cu o alta profesoara/alt profesor bun/a de matematica. big grin

| Belciu a răspuns:

Muta-te in alta clasa. Numai sa faci fata! Cu matematica nu-i de joaca.