| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Am 15 ani. Imi place de mai mult timp de un baiat din clasa. De firea mea sunt foarte timida iar cand ma aflu langa el incep sa ma balbai si sa vorbesc aiureli. Nici nu-l pot privi in ochi. Cum sa aflu daca ma place? Cum credeti, ar trebui sa-i spun despre sentimentele mele? Daca da, atunci cum?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa-i spui baiatului nimic, pentru ca risti sa rada de tine, sau sa te respinga.
Va observa la un moment dat ca-l placi si daca si el te place, va veni sa-ti vorbeasca.
Lasa baiatul sa faca primii pasi, ca sa nu risti penibilul si jenantul refuz.

1 răspuns:
| CristyRafael a răspuns:

Fii sinceră, scurt și la subiect, fara frica, nu te bate nimeni!