| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

Am o problema care nu ii pot gasi rezolvarea

Eu sunt X am 25 de ani, am fost insurat, si am si un copil de 4 ani!

Acum 3 ani am cunoscut o tipa pe nume Y, acceasta tipa fiind mai mare cu 20 de ani fata de mine, este o tipa foarte frumoasa si foarte desteapta. In perioada cand ne-am cunoscut, i-am spus tipei ca am o relatie dar nu este asa ok si intr-adevar asa si era! Vreau sa spun ca la inceputul relatiei a fost totul frumos, eu nu ii spuneam vorbe de iubire vorbe de dragoste, nu ii faceam cadouri, si din contra ea era cea care imi facea cadouri, imi spunea vorbe de dragoste. Vreau sa spun ca nu eram sunat de dansa in momentul cand eram acasa! Intr-un final fosta sotie a aflat ca am o relatie cu acceasta tipa pe nume Y, am avut foarte multe discutii, i-am spus fostei sotii ca vreau sa ne despartim sa bagam divort ca nu mai merge nu se mai poate ca nu mai simt nimic pentru ea, si tin sa spun ca a tras de casnicie a incercat sa ma lase o perioada si vazand ca tot nu incetez, a inceput sa o sune pe numita Y, nu stiu cum a aflat si adresa ia si facut o vizita in care i-a spus sa ma lase in pace ca avem o familie avem un copil si cam atat!
Vreau sa spun ca tipa pe nume Y, vazand ca a fost deranjata si umilita de fosta sotie, incepuse mai rau sa ma inebuneasca, incepuse sa forteze nota sunand cand eram acasa cu familia, eu fiind foarte indragostit imi faceam drum sa es sa pot vorbo, aceeasta tipa pe nume Y, in accele momente incepuse sa imi planga la telefon ca ma vrea sa ma mut la ea, ca ma doreste din ce in ce mai mult, eu sincer in accele momente eram rece, nu ii aratam ca o iubesc.
Bunnnnnnn

Vreau sa spun ca sotia a luat copilul si a plecat, nu eram asa de trist chiar eram fericit, scapasem de discutii de stres, si acum a venit timpul sa o invit pe tipa pe nume Y, acasa la mine ca sunt singurel si vreau sa ne facem de cap. Iar acceasta a spus ca pana nu vede alb pe negreu ca sunt divortat ca nu vine, ok am facut si lucru asta, acum vreau sa spun ca dupa ce a vazut alb pe negreu ca am divortat a inceput sa fie rece, nu mai imi raspundea la telefon cum o facea in perioada cand eram casatorit, incepuse sa ma faca gelos, intanlirile nu mai erau asa dese si intr-un final vreau sa spun ca ma invatasem si asa, eram multumit atunci cand ea dorea!
A continuat relatia cateva luni in accest ridm si intr-un final incepuse minciunile sa imi spuna ca se pune sa doarma, si de fapt am avut o presimtire ca nu este acasa, am fost am sunat la interfon, i-am aratat ca m -a mintit si la cateva zile a raspuns si a spus ca a fost la o prietena ca nu a vrut sa ma supar si o minciuna care am crezuto!
Acum tot asa intr-o seara am insistat cu telefoane si din intamplare a raspuns la telefon si am auzit voce de barbat! Am urcat in masina m -am dus la locatia numitei Y iar dansa era in fata curtii cu telefonul in mana, acum vreau sa spun ca de nervi am lovit-o, ulterior s-a dus la politie a depus plangere, si acceasta nu a mai raspuns la telefon timp de 2 luni, intr-un final am dat de ea am discutat si a urmat intanlirea, am discutat era foarte rece, ulterior alte intanliri alte discutii si intr-un final sa ajuns la impacare dar o impacare fara contact intim doar cu atingeri, eu in accele momente eram foarte fericit ca o avem langa mine nu ma interesa atat de mult un contact intim, tin sa precizez faptul ca aceasta a vazut ca sunt gelos si ca i-am marturisit vorbe foarte mari de scuze si dragoste si tot se juca cu mine cand imi raspundea o zii cand nu mai raspundea cinxi fapt pentru care ma omora ma termina, intr-un final am ajuns si la un contact intim si acceasta a inceput sa imi spuna dragostea mea te iubesc mult incepuse sa planga si sa imi spuna ca esti sufletul meu si eu nu vreau sa te bag la puscarie si vreau sa imi dai 10.000 euro, ea stiind ca am un magazin pe profit, acum eu am ramas puti socat di i-am spus ca vreau sa trecem peste o sa fie bine atunci in gandul meu te iubesc dsr toate pana la bani, acum ce sa mai spun una peste alta tot se juca cu mine vreau sa spun ca numai la munca mai era gandul meu. Dupa toate astea vreau sa spun ca intr-o seara a inceput sa imi spuna ca are mari probleme de sanatate o ruda cu care garantez ca nu mai stie nimic de ea de la botezul ei, pur si simplu o minciuna si ca sa o las o perioada in pace, eu nu am putut sa ma abtin si am continuat cu sunatul cu cautatul, am mai discutat, si am inceput sa vad ca se joaca putin mai dur, pe o parte spunea unde se afla sa ma duc dupa ea si pe ceeealalta parte suna politia ca o terorizez, pe urma facea dragoste cu mine ma invita la dansa si pe urma chema politia ca nu o las in pace sincer sa fiu ma cam bufnea rasul,
Bu intr-un final a inceput sa nu mai raspunda deloc si asta m-a facut sa o caut, urmarindo vazand ca sta foarte mult cu telefonul in mana am vazut ca vorbea cu un tip un tip care nu i-am vazut numele acceasta a inceput sa aiba o reactie foarte urata a intrat intr-un magazin a stat putin acolo, si pe urma sa observ ca a venit o masina sa o ea.
Atunci m-am suparat am urcat intr-un taxi si am inceput urmarirea, cei doi au stat in fata curtii numitei Y timp de 5 minute si dupa ce a coborat a spus ca ni este adevarat ca este doar un prieten fapt pentru care am pocnito iar, vreau sa spun ca de atunci de cate ori ma vede cheama politia si nu imi mai raspunde la telefon nu mai face absolut nimic, eu sunt pur si simplu topit nu stiu ce sa mai fa sa o pot cucerii cu absolut orice pret o vreau inapoi si nu am nici o idee ce pot face! Vreau sa spun ca nu am tratato nici odata cu indiferenta pentru ca nu am putut acceasta stie ca inlacrimez, stie ca sufar mult dar ma trateaza ca un obsedat pus fel si fel de jigniri. Va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat cum o pot cucerii inapoi! Poate ca nu merita si sunt constient dar o vreau inapoi!
Multumesc!

8 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

Sincer, daca ti-ai lasat familia (femeia si copilul) pentru o tipa mult mai in varsta ca tine, care chiar ti-ar putea fi mama, meriti ce ti se intampla. Pacat de copil.

| Ara997 a răspuns (pentru FaraNume1245):

Lasa -ma ca deja imi creste tensiunea. aia batrana are copil de varsta lui. l

| Ara997 a răspuns:

Deci una de 45 ti-a stricat casa, adica tot ce ai construit tu pana la varsta aceea, familie, etc si acu ti-a intors spatele. si-a cam batut joc de tine. ce vrei tu cu disperare este sa "recuperezi " tot ce ai pierdut de fapt. aia de 45 peste 5 ani e cam babeta. nu te bati pentru ea te bati ca sa ramai cu "ceva " macar daca familia pe care ai avut-o ai sacrificat-o pentru o aventura terminata prost.
Imi pare rau pentru tine ca nu ai inteles ce este important pentru un om, imi pare rau ca ai considerat ca fosta ta sotie a umilit-o pe y cand i-a spus ca -i strica casa., imi pare rau ca nu reusesti sa vezi in mod obiectiv cine a gresit, cine este victima si cine este pacalitul din aceasta poveste :
familia ta este vitima, tu esti ursul pacalit, iar vulpea hoata te reclama la politie dupa ce ti-a facut viata praf. Chiar imi pare rau pentru tine.

| anonim_4396 explică (pentru Ara997):

Stiu ca am gresit, sunt constient ca am ceea mai mare vina.
Dar cel mai mult la momentul actual imi doresc sa o am inapoi, vazand ca sunt terminat dupa ea, intr-un fel sau altul a scazut onoarea, orgoliu, si vreau o idee un sfat cum sa o am inapoi! Stiu ca nu va duce nicaieri aceeasta relatie dar pur si simplu asta simt sa o am inapoi!
Multumesc!

| Ara997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule imi cer scuze ca insist.
Ce ai pierdut?!
Tu vezi cum gandesti? te focuzezi pe "jucaria" de carton.
Ce prioritati ai in viata? ce conteaza si ce nu conteaza pentru tine?
Dama asta "inteligenta" va revenii cel mult sa se mai joace un pic cu shoricelul.
Esti mult prea tanar in comparatie cu ea si garantat ai mult mai putina "experienta" o sa-ti manace tineretea pe urma o sa treaca la alt tinerel si tu o sa fi catelusul care nu mai poate dupa ea.

p.s. am impresia ca esti un pic complexat in raport cu inteligenta, frumusetea si rafinamentul ei. poate are studii, etc. Dar nu are caracter din moment ce te-a pus sa divortzezi si pe urma ti-a intors spatele.
trezeste-te. sfatuieste-te cu prieteni reali, cauta un om matur cu capu pe umeri si care tine la tine si cere un sfat de la cineva obiectiv. daca iti va spune ca nu e buna directia ta, si ti-au mai spus inca vreo 10 atunci sa stii ca trebuie s-o schimbi.
vb aia cand 3 iti spun ca esti beat trebuie sa te duci sa te culci.
fara suparare. nu asta vreau sa-ti produc ca ai tu destula. doar ca mi-e ciuda pentru ca, credeam ca faza cu "sedusa si abandonata e numai la feminin" si vad ca nu.

| anonim_4396 explică (pentru Ara997):

Vreau sa spun ca pe mine ma innebunit complet de la inceputul relatiei nu a fost o femeie pe interes se multumea cu un suc si atat de multe ori ea era cea care facea plata! Vreau sa spun ca am o posibilitate financiara destul de buna, a stiut de la inceput, nu a fost pe interes abia la sfarsitul relatiei sa aruncat la o suma foarte mare de bani!

Ideea este ca nu pot trece peste imi este enrom de greu, nu ma pot abtine sa nu sun, si chiar daca o fac nu imi raspunde. Pur si simplu in aceste momente vreau sa spun ca as dorio mai mult ca orice.
Sunt co stient ca nu va duce nicarieri sunt constient ca nu are nici un rost sunt constient ca imi pierd timpul si imi plange sufletul degeaba

Vreau doar sa o am inapoi, si sa ramana la impresia de la inceput de un om puternic care stie sa conduca o afacere, acum in fata ei sunt doar un obsedat sau idiot,. Vreau sa o fac putin sa sufere sau sa isi dea seama ca a gresit. Bine sunt sigur ca nu o intereseasa si apropo are un fiu deseama cu mine!

| Ara997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai asta e tehnica de sharlatan, dai un suc si ceri 10. de euro.
De ce nu intelegi ca nu a fost pe interes pentru asa ai vrut tu sa crezi despre ea. ea a stiut ca-ti merg afacerile. Deocamdata ai pierdut destul dar am niste intrebari :
1. tu vrei sa te reabilitezi in fata ei sau a ta?
2. sa sufere "putin" dar sotia si copilul tau au suferit putin? dar tu suferi putin? de ce esti orb?
3. daca greseala ei a fost intentzionata (ti-o spun eu, lup batran ) ca ti-a vanat tineretzea si banii chiar daca nu ti-a spus, atunci ce vrei tu sa-si dea ea seama?
4. ai pierdut familie, ai pierdut liniste, ti-ai pierdut capul. dar vrei sa pierzi si afacerea? nu e cam mare pretul pentru o dama coapta bine ca sa spun asa? (fi atent ca in istorie unii au pierdut tronul si coroana pentru o muiere si respectul unei tzari intregi )
p.s. eu in locul tau m-as mai gandi. sti cum ai putea sa echilibrezi balanta? sa te intorci la copil si sotzie, din cauza vulpii ati ajuns la cutzite. ti-a castigat increderea, nu te-a deranjat cu telefoane acasa ca sa-ti dea impresia ca e foarte grijulie cu linistea ta, pe urma a zis ca vrea negru pe alb divortz. -foarte frumos.
deci revenind refa-ti familia (daca te-o mai primii) ca altfel sfarsesti nasol, fara echilibru sufletesc, cu sentimente de vina si cu pareri de rau si fara copil.
Ce suflet a avut jivina asta ca te-a indepartat de propriu copil?
p.s. tine minte ca esti tinerel si fara multa experienta de viata : cand un barbat e rau -e rau si pace, cand o femeie e rea - este extrem de rea.

| 393Dan a răspuns:

Las-o in pace vreo luna, gaseste-ti vreo prietena fake, asa numai ca sa ai "intr-o relatie" pe Facebook si sa ai cu cine iesi in public. Peste o luna, daca nu te-ai indragostit deja de aia fake, atunci sun-o pe Y, intreab-o ce mai face, bla bla bla si invit-o la un ceai asa ca "vechi prieteni", zii ca ai prietena daca te intreba si pari mai indiferent, fa-o geloasa, ca la inceput tot geloasa era cand plangea dupa tine cand erai casatorit. Discoas-o cu incetul si cred ca descurci mai departe.