| melypisi a întrebat:

am o problema foarte mare am avut o relatie de 3 saptamani a fost primul cu care am facut dragoste, il iubesc enorm in ultima saptamana a vorbit urat cu mine si ne-am despartit, sia cerut iertare in fata mea, voiam sa il iert si acum el e obligat sa plece dincolo 2 luni, nu stiu ce sa fac sa ma impac cu el si sa il astept chiar daca numai am nici eu si nici el incredere sau sa incerc sami refac viata, mi-a aratat ca regreta sia cerut iertare si a plans, eu plang de 2 zile sunt disperata nu stiu ce sa fac, il iubesc enorm si sufar in ambele cazuri ce pot face? va rog ajutati-ma

3 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Cine mai crede in lacrimi? Cum sa te arunci asa repede cu capul inainte si sa il si iubesti in 3 saptamani, sa faci si "dragoste"? Oare el nu asta a vrut de la tine? Cine iubeste e in stare sa jigneasca dupa doar trei saptamani? Continua-ti viata si altadata ai mare grija cu cine te incurci, cui ii oferi incredere, pe cine iubesti si cui te daruiesti.

| Kriss96 a răspuns:

Daca intr=adevar te iubeste si il iubesti si tu pe el, atunci impacati-va si asteapta-l. Doua luni nu e mult. Daca erau 6 luni ce faceai? O prietena si-a asteptat iubitul 4 luni. Si mereu ii multumea lui Dumnezeu ca nu trebuie sa astepte mai mult.
Ce pierzi daca il astepti doua luni? Incercarea moarte n-are. Daca atunci cand se intoarce iti dai seama ca nu va potriviti, atunci te desparti de el si iti continui viata. Doua luni nu inseamna un an!
Si poate ti-a vorbit urat pentru ca era stresat s-au suparat. Poate l-a afectat ideea ca trebuie sa plece de langa tine un timp.
Mai da-i o sansa. Nu ai ce pierde. Ai toata viata inainte. Poti sa-ti refaci viata mai incolo, dupa ce se intoarce si realizezi calumea daca merita sau nu.

| Roxy_9262 a răspuns:

Cel mai bine este sa-ti continui viata.