| PDM2000 a întrebat:

Heii! Nu stiu ce sa fac ca sa il uit pe fostul meu prieten.
Am fost impreuna timp de o luna si cateva saptamani insa am trait cele mai frumoase momente alaturi de el. Insa ne-am despartit... eu sunt genu de persoana care pune suflet in relatii fiind si foarte sensibila. Asa ca m-ie cam greu sa il uit. Am incercat insa nu am reusit au trecut 4 luni de cand nu mai suntem impreuna si am hotarat sa fiu si eu cu cineva sperand ca asa il pot uita. In urma cu o luna mi-a cerut sa il iert si ca regreta foarte mult ce s-a intamplat implorandu-ma sa i mai dau o sansa... insa eu l-am refuzat crezand ca il voi uita cu acest baiat insa nu am reusit si ne-am despartit. Acum acesta are o alta prietena si din cate stiu se iubesc. Nu stiu ce sa mai fac ca sa il uit am vorbit si cu el dar degeaba a spus ca i pare rau si ca asta a fost. Acum urmeaza sa plece din tara definitiv si mi-e tare teama ca n-am sa-l pot uita si ca voi suferi incontinuare. Ce sa fac?

8 răspunsuri:
| Hevnoraak a răspuns:

Toate or să treacă, nu ușor dar timpul le va vindeca pe toate.Trebuie doar să găsești ceva ce să te facă să nu te mai gândești la el.

| Larisssaa a răspuns:

Buna.
Incearca sa faci un efort sa il uiti. Gaseste o ocupatie care sa iti umple timpul. Ai rabdare, o sa il uiti cu timpul.

| Nelamuritul a răspuns:

Nu poti face nimic doar sa astepti, in timp o sa iti treaca si iti revii, zic din propria experientahappy.

| HappyGrumpy a răspuns:

Nasol aiurea, dar nu dispera, o sa mai gasesti iubire cu nabadai, si eu sunt in faza de uitare si tanjesc dupa afectiune, dar o fata zic eu ca are un avantaj pentru ca e adorabila cand sufera si toti vor sa o consoleze, un baiat e jalnic, si nu-l vrea nimeni asa papa lapte ca plange la ma-sa acasa, deci deschide bine ochii, tu trebuie doar sa ii alegi pe cei ce te cauta.

| GrigorieMas a răspuns:

Tu ceri parerile altora pentru ca tu nu poti decide singura? Nu crezi ca a venit timpul ca sa iei propriile tale decizi, devreme, ce iti permiti sa ai iubiti, eu zic ca o amarata de decizie ar trebui sa poti sa iei si tu.

| Bibbi1912 a răspuns:

Poate el a fost prima ta iubire adevarata...o sa il uiti stai linistita, incearca sa iti gasesti alt baiat cu care sa stau muuuult timp si sa va intelegeti si ca iubiti si ca prieteni

| Aleeeela a răspuns:

Inloc sa te gandesti la ceai facut cu el si sa plangi, ar trebu sa te distrezi si sa arati la toti ca el e un caz in chis!winkingam patit si eu

| ReDJoKeR a răspuns:

Bhai Dia eu unu zic sa uiti.Tu crezic a daca o sa ramai numai cu gandul la el o sa se intample ceva.Credema nu se va intampla nimic.Eu unu iti dau un mic sfat...Atata timp cat esti tanara ai viata in fata nu trebuie sa te astepti ca un baiat cu care sa spunem ca te`ai iubit sau ceva de gen o sa ramana cu tine si o sa se si insoare etc...cum crede anumite fete.Tu mai bine incearca sa il uiti incearca o alta reatie si o sa vezi cu cat nu o sa te mai gandesti la el o sa iti fie mai bine. A da si inca cv.Viata`i lunga si o sa mai ai "necazuri
"in dragoste dar asa este mereu nu totul este roz si din asta trebuie sa te pregatesti pentru un "dezastru" in relatia ta.
Sper ca te-am ajutat...si nu mai pune chiar asa mult suflet mai ales la asemenea relati de durata scurta...big grin